Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan segíthetnék neki?...

Hogyan segíthetnék neki? (meghalni) Hülye válaszokkal kíméljetek. Pl. :üsd agyon!

Figyelt kérdés

Van egy sziámi harcoshalom (bettám),és így 3 év után szegény meghalni készül. :'(

Tegnap reggel óta szenved:Oldalt;függőlegesen;C alakban fekszik,néha fel küszködi magát levegőért függőlegesen,levegőszerzés közben kis híján kiugrik...

Kopoltyúja még mindig mozog,pislog,szinte csak a mozgásából látszik,hogy halni készül.


2011. jún. 23. 09:50
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azt hitte elmentünk és ő is elment... Remélem megmenekül a halacskája :(
2011. jún. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Én azt remélem, az történik a halacskájával, ami a halacskának a legjobb, és amit szeretne.
2011. jún. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Igazából a halkból nem vagyok jártas, nem tudom még azt se, hogy felismerik-e a gazdájukat...
2011. jún. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Néhányan írták, de ne húzd le a wc-n mert ott csak szenved! A Jeges víz a leghatékonyabb!
2011. jún. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Persze... A pikkelyeit ne tépdesse le egyesével, hogy még jobban szenvedjen,
2011. jún. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Létezik halaknál az altatás. Eddig az állatorvosi gyakorlatban a jeges vizet használták, ez nagyon gyors és nem olyan agresszív, mint például fejbevágni a halat. Újabban már kábítják is előtte, ez szegfűszegolajjal lehetséges (drogériában, patikában beszerezhető).


Én egyébként úgy gondolom, hogy egy halnál más az altatás, mint egy kutyánál. Nekik nem olyan "szép és dicső" a dolog vége, mint egy kutyánál, aki mondjuk jó esetben elalszik a gazdája ölében. Ha társas akváriumban van, akkor még élve szétszedik a többiek, a szemével kezdik, az uszonyait tépik, majd lassú kínhalállal elpusztul. Ha nincsenek társai, labirintkopoltyús lévén nem tud felmenni levegőért, így megfullad, nagyon lassan. Az sem valami szép halálnem.

2011. jún. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
NEHOGY LEHÚZD A WC-BE 1. Tegyél egy edénybe vízet és mehet a mély hűtőbe ez a legfájalom mentesebb !
2011. jún. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
0%
Én ember vagyok, mégsem tudom megérteni őket... ezzel arra gondolok, hogy ha majd ti is betegek/öregek lesztek a WC- be meg a fagyasztóba dobnának titeket halálotok előtt, mondva hogy fájdalommentes
2011. jún. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

A wc-be dobálás hülyeség és fagyasztóba sem teszünk halat.

Egy kis tálat megtöltünk jeges vízzel, majd a halat óvatosan belehelyezzük. Azonnal elpusztul, nem szenved, nem vergődik. Szerintem kicsit tiszteletteljesebb és szebb így meghalni, mint úgy, hogy a szemedet csipegetik a szemüregedből, miközben próbálsz elúszni, de már az alhasadat is kikezdték, a beleidet csípkedik.

Szerintem így te sem szeretnél kiszenvedni.

2011. jún. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Hát ha szerinted ez tisztességes....
2011. jún. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!