Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Erről mit gondoltok?

Foxicom kérdése:

Erről mit gondoltok?

Figyelt kérdés

[link]

Nincs se szűrés, se fűtés!

Ilyet hogy lehet felrakni egy akvarisztikai oldalra???


2011. jún. 25. 09:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
76%

10:17

:D

Nehéz lehetett ennyi sületlenséget összehozni egy mondandóba, hamar ki is derült, hogy hazudsz.

Jó Magyar szokás beleokoskodni mindenbe, úgy, hogy nagyot is szól az ember, meg rosszat is mond.

2011. jún. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Platypus ***** válasza:
100%

Speciel az állatvédelmi törvény betűje szerint egy 7 cm-esre növő Bettának minimum 7X2 liter, azaz 14 liter vízre van szüksége. Ennél kisebb helyen tartani törvénysértő. De tisztességes, a hal érdekeit is néző akvarista nem tartja 20 liter alatt. A cikkíró vázája meg talán 1 liter sincs. A fenti fotókon látott vázák liter körüliek, és mindkettő hengeres, már csak azért is alkalmatlanok.


Ami a "szűrést" illeti, az a pár gaz nem képes arra, hogy a hal által termelt ammóniától megszabadítsa a vizet. Az ammónia rendkívül mérgező, azért van szükség arra a sok drága szűrőberendezésre, hogy mielőbb nitráttá alakítsa, ami viszonylag nagy koncentrációban is elviselhető a halaknak. Ezért a vízben a nitrát várhat a következő vízcseréig, az ammónia viszont pár nap alatt is megölheti a halat.

A hőmérséklettel az a helyzet, hogy a Betta labirintkopoltyús, a levegőt nyeli, és ez a szerve nagyon könnyen megfázik. Nemcsak minimum 27 fokra fűtött vízre van szüksége, hanem fölötte is ilyen meleg levegőre, amit az akvárium lefedésével könnyű elérni. Na itt semmi ilyen nincs meg.

2011. jún. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
33%

ÁÁÁÁÁh ez kész xd....

najó, lehet lepontozni meg mimden szar igazából magasról teszek rá.

Amire nem teszek, az a halam. Pontosan, mint a cikkben is van, egy sziámi harcoshal, csak épp bordó, fekete uszony szegéllyel, aki egyedül tengeti napjait egy ~ 4 literes gömbakváriumban. Köszöni szépen remekül érzi magát, lassan három és fél éve, 3 akvarisztikás boltban is megmondták, hogy bőven elég neki ekkora hely, mivel egyedül van, nincs mozgás igénye, labirintkopoltyús, blabla. (tomtom hogy a gömbakvárium meg már tilos vagy mi a halál, de őszintén, szerintem a halnak tök 8, legalább nem poshad a sarkokban a meg nem evett kaja... és nagyon mutatós is) Szóval se szűrő, se fűtés, semmi nincs neki ien drága szarság, 3 szál átokhínár, ami tökéletesen elég, bár hozzátenném, h a kedves eladó meglepődött mikor mondtam neki, hogy esetleg növény is kellene nekem... mert hogy ennek a halnak nincs rá külön szüksége. És igen, a növények tisztítják a vizet, mint azt már vki elmondta előttem, higgyétek el értek hozzá, elvégre nem véletlen vagyok biológus... ráadásul a fotoszintézissel még a víz gáztartalmát is optimalizálja, a CO2-t O2-vé alakítja, bonyolult, nem térnék ki rá... :D

Ez a vázás ötlet meg fantasztikus, és iszonyatosan dekoratív, ha lesz elég pénzem hogy kellő nagyságú vázát vegyek én is csinálok ilyen bambuszos cuccot:D Am ez külön klassz ha engem kérdeztek, mert (aki esetleg nem tudná) a harcoshal Tahiföldről származik, szal külön passzol hozzá a bambusz :D

2011. jún. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
30%

10:17-es vagyok

Miért hazudnék?

Volt egy 50 és két 25 literes akváriumunk, az 50-esben voltak az aranyhalak.

Amiket felsoroltam egyik sem túl kényes hal sőt, a neonhalaink extra sokáig éltek, csodálkoztunk is rajta.

Higyjétek el, nagyon szép tud lenni egy dús növényzetű akvárium, nekem sokkal jobban tetszik és természetesebb hatást kelt, mint egy nagy akvárium szűrővel és két szál növénnyel.

2011. jún. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Platypus ***** válasza:
78%

A cikk végén a szerző neve elég különleges, simán meg lehet találni közösségi oldalakon. Szerintem megérdemelne pár levelet, hogy tüntesse már el onnan azt a nyomorult cikket.


A vázás-növényes összeállítás egyébként tökéletes vízibolha vagy tócsarák tartására, mangrove növénnyel meg Artemiát lehet nevelni benne. Mondjuk nem olyan izgalmas állatok, mint egy Betta, de legalább nem is szenvednek ilyen helyen.

2011. jún. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Platypus ***** válasza:
82%
Kedves biológus kolléga, a véleményed ne hangoztasd nagyon az egyetemen, mert pár tárgyból meg találnál bukni. A növények ugyebár éjszaka nem termelnek oxigént. A szerencsebambusz valójában nem bambusz, hanem Dracena sanderiana, Afrikában őshonos. De ez nem is lényeg. 3 literben halat tartani állatkínzás. A Betta egyébként egy nagyon aktív hal, de hát egy budiba zárva rád is lehetne kis mozgásigényűnek nevezni.
2011. jún. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
82%

"Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik." Mahatma Gandhi

Szomorú látni, hogy a legsötétebb ázsiai/afrikai agyondrogozott civilizálatlan törzsek, mára elcsökevényesedett morális szemlélete is képviselteti magát nálunk. Szégyen, hogy egyeseknek ez természetes, és követendő.

2011. jún. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

10:58

Ha te valóban biológus vagy, diplomás, akkor hatalmas szégyen, hogy ilyeneket le mersz írni. Én a helyesben nem büszkélkednék ezzel.


11:00 aki a 10:17

Olyanokba nem mennék bele, hogy az aranyhalaknak 150 literes akvárium kellett volna, meg hogy 20 évig elélnek (gondolom nálatok a sok olyan 3-4 év év lehetett, kb. addig bírják ekkora helyen, visszamaradott, kifejletlen állapotban.

A neonok is majdnem 10 évig élnek, persze nem 20 literben.

Gondolom a te akváriumod szebb volt, de a nagyok, néhány szál növénnyel és a felesleges technikával valahogy így néznek ki:

http://www.youtube.com/watch?v=vXzelmFBlIE

http://www.youtube.com/watch?v=oKGPw-NV9hU&feature=related

2011. jún. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Minden élőlénynek szüksége van a mozgásra.

Nem kéne megnyomorítani szerencsétlenek életét.


Teljesen másképp viselkedik a betta egy pohárban, mint egy dús növényes nagy akváriumban. A pohárban lehet, hogy nem hal meg, de az biztos, hogy depressziós lesz és unott.


Ez mégis mire jó? Nem értem. Ez csak kínzás, semmi egyéb.


Én ha ilyet látok, sosem azt nézem milyen szép a betta, hanem azt hogy jaj szegény, és arra gondolok mekkora barom aki ebben tartja szerencsétlent.

2011. jún. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

10:58

ilyen hozzászólással el sem tudom képzelni rólad hogy te biológus vagy. inkább egy taknyos gyerek. Murréknak igazuk van. helytelen ez az "akvárium" és a szűrők fűtők igen is nagyon fontosak!

2011. jún. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!