Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért büdös az akvárium?

Miért büdös az akvárium?

Figyelt kérdés
Öt éve foglalkozom halakkal, van egy 40, egy 150 és egy 12 literes akváriumom. A 12 literes csak a nagyon fiatal halaknak van fenntartva (tenyésztés) Egy hete alakítotam ki, ugyanúgy kezeltem, mint a többit, annak mégis halszaga van. Tudom, hogy természetes, de a többinek egyáltalán nincs. Hogyan tudnám eltüntetni ezt a szagot?
2011. jún. 25. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Van benne szivacsszűrő?
2011. jún. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha 20-30 liter lenne az ivadéknevelő, legalább egy szivacsszűrővel. Tudod az ürülékből felszabaduló gázok és a poshadt víz büdös tud lenni. Ekkora helyen nem alakul ki akkor biológiai egyensúly, mint egy 150 literesben. Főleg aljzat és növények nélkül.
2011. jún. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha egy légpumpát belógatsz és egy kevés növényt is raksz bele, akkor nem kéne hogy büdös legyen.


Vagy ha egy nagyobb csiga ill hal megdöglött benne, akkor szokott még bűzleni, másképp szerintem nem kéne neki.

2011. jún. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
van benne szűrő is növény is, régebben használtam már, de sosem volt vele baj.
2011. jún. 25. 17:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, akkor talán túl meleg van, és így hamarabb megposhad a víz. Más ötletem nincs.
2011. jún. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hja, nekem egyszer volt büdös egy akvárium, mikor raktam bele olyan növényt, amit szedtem egy tó mellől, bacopa szerű, de lehet hogy az valami fűszernövény volt, mert írtó ocsmány szaga volt és hiába mostam le fertőtlenítős vízbe, akkor is megmaradt ez a posvány szaga a növénynek.

Aztán végül ki is dobtam :D



A legjobb növényem, aminek a legjobb illata van, az a "Hydrocotyle leucocephala". Azt még valamilyen országban salátaként is szokták enni, de én még nem kóstoltam meg :)

2011. jún. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!