Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora az az akvárium méret...

Mekkora az az akvárium méret amiben LEHETNE két hím bettát tartani?

Figyelt kérdés
Csak érdekesség képen kérdezem.
2011. jún. 26. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, mittudomén, talán 150 liter :)
2011. jún. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem 50 literre ajánlottak 1 hímet és 3 nőstényt. Igazából nem tudom mi az ideális, de én 2 hímet nem raknék össze.
2011. jún. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elméletileg 2 azonos erőben lévő hím betta nem bántaná egymást(pl.: a testvérek).
2011. jún. 26. 15:28
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, nem bántaná (de ebben azért nem vagyok olyan biztos), de akkora stressznek lennének kitéve hogy az csak na.

2 hímmel én kb 1500-2000liter! fölött próbálkoznék, rengeteg növénnyel, fával és búvőhellyel.

Azért, mert ezeknek a bettáknak az elődjei a harcra lettek kitenyésztve, és csak utána kezdték el az úszók miatt szelektálni. De ha igaz, ennek is vagy már 300 esztendeje.


A vad változattal már olyan 300-400 liternél is megpróbálkoznék.

2011. jún. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, próbálták ezt tóban is, és ott is megtalálták egymást, és harcoltak is. Nincs köze a mérethez, ha egymásra találnak, és összebalhéznak, akkor "csak egy maradhat".

Magam részéről ebben a testvér dologban sem hiszek, ilyen téren Bettákkal ugyan nincs tapasztalatom, de más halaknál az ivarérettség után elszabadul a pokol, nem hiszem, hogy a Bettáknán ez másképp működne.

Még raj halaknál is, ha túl kevés példány van együtt, feszültséget okoz több hím.

2011. jún. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 gfero ***** válasza:
szerintem nincs olyan nagy akvárium ahol ne találkoznának.meg lehetne csinálni ha üvegfallal több részre osztanád az akváriumot
2011. jún. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!