Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Axolotl-ot lehet együtt...

Axolotl-ot lehet együtt tartani más halakkal egy akváriumban?

Figyelt kérdés
És ha igen, akkor milyen fajta halakkal? Mert nem szeretném ha az axolotl felzabálná a halaimat, de azt sem ha egy agresszívebb hal megtépkedné az axolotl külső kopoltyúit.
2011. júl. 1. 07:46
 1/9 Salx Narval ***** válasza:
Nem túl szerencsés megoldás, mer a kicsiket levadássza, a nagyoktól pedig fél, nem beszélve arról, hogy akkor jóval nagyobb hely kell és sok bújó.Ha betudsz rendezni egy nagyobb akváriumot és legalább a sarkokat és a felszínt jól benövényesíted, akkor megpróbálhatsz elevenszülőket tartani.Ezek elég szaporák és nagyobb korban elég gyorsak is, talán, xszifó, molly, platti.Ha sajnálod a halakat akkor ne tartsd őket együtt, mert egy-két áldozat biztosan lesz még így is. http://www.youtube.com/watch?v=nXIhguuIS3Q&feature=related
2011. júl. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Salx Narval ***** válasza:
2011. júl. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Salx Narval ***** válasza:
A videón látott akváriumoknál, jóval dúsabb növényzet kell ahhoz, hogy esélyük legyen hosszú távon a halaknak.
2011. júl. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én átmenetileg tartanám őket együtt, egyébként vitorláshalaim és szellemkéshalaim vannak.
2011. júl. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bocsi túl korán írtam ki a választ nem fejeztem még be.

Szerintem ilyen fajta halakkal tarthatod együtt kb. egy súlycsoport, ráadásul az axolotl leginkább az akvárium alján tartózkodik, a vitorláshalak pedig inkább fent. Pláne jó még ha van az axolotlnak búvóhely kiépítve.

2011. júl. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem is szellemkéshalam van 3 darab. Velük együtt tarthatnám?
2011. júl. 1. 18:06
 7/9 Dioxyde ***** válasza:
Én úgy tudom az axolotlnak 18-20 fokos víz az ideális ,szóval max olyan hallal lehetne tartani ami ilyen hőmérsékleten el van ,de mivel ragadozó az axolotl ezért valszeg előbb utóbb elkapná a halakat.Bár ha szellem késhalaid vannak akkor gondolom jó nagy akváriumod lehet, mert azokat min 500 literbe kéne tartani,lehet egy ekkora akváriumba el lenne halakkal az axolotl.
2011. júl. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
Nem tarthatod velük együtt, mert ezek trópusi, az-az meleg vizet kedvelő halak.
2011. júl. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem is axolotljaim vannak, azt mondta a kereskedő, h olyan halakkal lehet együtt tartaani, amik gyorsak, nem túl picik, és nem csipkedik le az axi kopoltyúit. Molli, platti stb.
2011. júl. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!