Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet a szürőt az akvárium...

Lehet a szürőt az akvárium aljára tenni, hogy csak vizet pumpáljon és ne levegőt?

Figyelt kérdés
450 L-es az akvárium elég mély. 2db P-1000L-es szűrő van benne. Ha levegőt fúj akkor túl sok lesz az oxigén az akváriumban! tiszta szürke lesz a víz tőle.
2008. febr. 27. 09:41
 1/3 anonim válasza:
100%
Szia! Ha rám hallgatsz akkor vegyél olyan szűrőt amelyik nem fújja az O2-t. Nem érdemes olyan mélyre letenni mert beszívja a homokot amikor szűr.De ha csak szűrőt veszel akkor már kűlsőszűrűt vegyél bele!!!! És akkor már csak a levegőztetés szükséges.
2008. márc. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A halaknak muszály,hogy levegőt pumpáljon hogy tutjanak lélegezni.Amikor nekem először volt akváriumoma annyira leraktam a gépet hogy csak vizet pumpált.Rá 2 nappal később kipurcant az összes halam.Szerintem vegyél egy olyan szűrőt ami 450l akváriumba való.1000l szűrő nem jó mert az az 1000l akváriumokba szokták tenni.450l-es szűrőt kell venned és akkor nem fujja annyira a levegőt és a halak sem fognak megfulladni oxigén nélkül
2008. márc. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne feltétlen dobd ki azt a 1000-es szűrőt. Vedd ki belőle a szűrőanyagot. A gyártók szinte mindig túlméretezik a keringtetőiket. Oszd el kettővel a teljesítményét. (legalábbis tengeris tapasztalataim alapján el kell)
2008. márc. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!