Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Két napja vettem halakat....

Két napja vettem halakat. Molly, Plotti, Guppi. Az egyik Molly sajnos ma elpusztult. Aki eddig is félénk volt. Miért halt meg? A többivel most mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. márc. 29. 18:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
20.25-ös vagyok!Az egy helyről való vásárlással én is egyetértek.Ugyanis a különböző tenyészetekből összekerülő halak fertőzhetik egymást.Az állatkereskedések meg általában,mindig ugyanazon tenyésztőtől szerzik be a halakat!Így ha teheted,egy helyről vásárolj!De,ha máshonnan is veszel halat,azt előtte egy másik akváriumban,metilinkékes fertőtlenitővízbe tedd,karanténba pár napra!
2009. ápr. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Semmit nem láttam rajtuk, gondolom nagyító nem kell hogy észrevegyem rajtuk ezeket a betegségeket.Egyelőre azóta, a többiek egész jól vannak,nagyon élénkek.Fekete,arany, és márvány Mollyjaim vannak egyébként és egy márvány Molly és egy Platti pusztult el elég rejtélyes módon amint fent is említettem.

Köszönöm eddig is a segítséget!

2009. ápr. 1. 21:44
 13/14 anonim ***** válasza:

20.25-ös vagyok!Szabad szemmel látható,a nyúlvány,és a fehér pöttyöződés is!De mivel ilyeneket nem láttál rajtuk,ezer más ok miatt is elpusztulhattak.Gondolok például,vízhőmérséklet,minőségváltozás,vagy a szállítási sokk,ami miatt elpusztulhatnak.:(Egy-két hal elpusztulására,vásárlás után,mindig lehet számítani!Fertőzéstől függetlenül!

Írtam a karanténról is,ami akkor fontos,ha nem a megszokott Üzletedből szerzed be a halakat!

Ha viszont,onnan veszed ahol szoktad,akkor az akváriumba engedés előtt,zacsistól helyezd őket az akváriumba,hogy az akváriumi vízhőmérsékletet átvegye,a zacskóban lévő víz,és így fokozatosan szoknak hozzá!Ez kb.30perces művelet.Ugyanis 1-2 fok eltérés is megviseli őket,pláne ha hidegebb a víz.

2009. ápr. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat eddig is!Valószínű akkor az utazás viselhette meg őket ennyire, persze tudom lehet ezer más oka is, csak kezdő lévén az első ilyen esetek, kicsit megviseli az embert...
2009. ápr. 2. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!