Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A szoba homerseklet, megeggyez...

A szoba homerseklet, megeggyezik az akvarium vizenek a homersekletevel?

Figyelt kérdés
Azert kerdem,mert ha igen,akkor a legkondival egyforma homersekletet tudnek csinalni..
2011. júl. 9. 07:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Természetesen megegyezik.A szobában lévő viz egy idő után felveszi a szoba hőmérsékletét.
2011. júl. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A ok,de en bele raktam az ujjam,es minthe hidegebbnek ereztem volna mint kint...XD
2011. júl. 9. 08:51
 3/6 anonim ***** válasza:
mert a víz jobban vezeti a hőt mint a leveggő, és a nagyobb hőmérsékletű ujjadat beletetted, próbált thermikus egyensúlyt kialakítani. ez azt jelenti, hogy az ujjad hül és melegszik az akvárium vize.
2011. júl. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

ertem

es ha tul meleg van a szobaba,mit tehetnek ,hogy az akvarium 25,26 C legyen?

2011. júl. 9. 12:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha van egy ilyen 30cm átmérőjű szobai ventillátorod, azt bekapcsolod az akvárium felé irányítod, sokat hűt, ezt már kipróbáltam.


Vagy vehetsz egy 12centis PC ventillátort számtek boltban (1200Ft), és hozzá egy 3-12 voltig állítható adaptert műszaki boltban (2500Ft). Öszekötöd. Akkor lesz egy szabályozható ventid. Én kánukulában 9 voltra szoktam kapcsolni, de ha nincs olyan meleg, akkor csak 6 voltra.

9 volton 4 fokot hűt a 45 litereres akváriumon,

és 1,5 fokot hűt a 112 literesen. Nyitott akváriumok és pont a víz fölé raktam ventit fektetve a sarkához. Máshova nem tudtam rászerelni, de így jó.

2011. júl. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
csak azert érezted hidegebbnek mert a tested nem szobahőmérsékletű hanem kb 36 fokos(ezt te is tudod gondolom..)
2011. júl. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!