Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy telepítsem az akváriumba...

Hogy telepítsem az akváriumba a Red Cherry garnélákat?

Figyelt kérdés
Ma akarok 10 db.-ot vásárolni belőlük és egy 54 literes akváriumba szeretném tenni őket. Hogyan telepítsem be őket? Ugyanúgy mint a halakat, lassan? A világítást utána mennyi időre kapcsoljam le? Honnan tudom milyenre állítsam a szűrőt hogy jó legyen nekik? Úgy olvastam hogy kerülni kell az erős vízforgást. Milyen kaját ajánlanátok nekik? :) Ja és még valami.. Az akváriumban sajnos 30-31 fok van, mert egész délután ide süt a nap.. akárhogy árnyékolok, nem lesz hűvös mivel a szoba is kicsi. :( Mennyire tolerálják ezt a hőfokot? Este lecsökken 27-28 körülre, de napközben eléri a 30-31-et is.
2011. júl. 12. 10:03
 1/10 A kérdező kommentje:
Még valami! A szűrőt szükséges áttekerni harisnyával, vagy szúnyoghálóval? Tényleg beszívja őket?
2011. júl. 12. 10:12
 2/10 anonim ***** válasza:

A 30-31 fok nagyon meleg, vagy hútsd a vizet, vagy rakd máshová.Emellett olvass el néhány szakkönyvet és szakfórumot, amikből minden kérdésre választ kapsz. garnelaforum.hu [link]

Emellett a válaszok, ugyanúgy kell őket telepíteni mint a halakat, először berakod a zacsival együt őket, szoktatásra, és csak ha már a 2 víz azonos hőmérsékletű akkor engeded be őket. A Red Cherry-k szeretik a félhomályt, szóval szerintem jó ha sok mohát, és kis fényigényű növényt raksz be, és kevesebb a fény. A hőfok nagy gond, rakt ád más helyre, vagy szerelj be lékkondit, esetleg rakj az akváriumhoz PCventilátort, vagy árnyékolj máshogy, de az RC-k az egyik leg tágabb tűrésű faj a garnélákban, és még nekik is olyan 23-25fok lenne az optimális.

2011. júl. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én is nem rég raktam 54 literbe 8-t. Belerakod a vízbe egy félórára a zacskót, aztán öntesz bele egy ki akvárium vizet, vársz megint egy félórát aztán rakhatod. Legalábbis én így csináltam. A világítást nem kapcsoltam ki, van elég sok árnyékos hely az aksiban. Nem hiszem h annak jelentősége lenne, viszont nem igazán kedvelik az erős fényt, és az erős áramlást se. Én forrázott borsót, kukoricát adok nekik, meg sera shrimp naturalt. Nálam 27 fok a max, este 24-25, nem hiszem h a 31 kedvez nekik az már nagyon sok, vhogy próbáld hűteni ventilátorral vagy rakd körbe hideg vizes palackkal, de majd az okosok ellátnak tanáccsal
2011. júl. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
((Én írtam az előbb)) ja és amíg kicsik beszívja őket a szűrő, de ez a szűrő méretétől is függ, azért ajánlott rátekerni valamit.
2011. júl. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
második vagyok, nekem mattenfilter van benne az nem szívja be őket a kicsit is megvannak
2011. júl. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Nem tudom messzebb tenni, így is az ablaktól a legtávolabb van, a szoba egyik sarkában. PC ventilátort nem tudok beszerelni mivel gyári tetős az akvárium. Már olvastam sok mindent, több mint 3 hete jár üresen az akvárium, vannak benne gyökerek, anubias, jávai és gömbmoha.
2011. júl. 12. 11:25
 7/10 anonim ***** válasza:

A PC ventis dolgot meg tudnád csinálni:

[link]

Csak félrehúzod a tetőt és ráraksz egy ventit mondjuk két vonalzóra. Csak amíg meleg van, aztán vissza lehet rakni a tetőt :)


Nekem ugyan tavaly nyáron nem döglöttek ki, pedig voltak nagy melegek, de ha teheted inkább ne kockáztasd az életüket.

2011. júl. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi Hable! Közben feltettem egy másik kérdést, gondoltam hogy ebbe a résbe [link] tenném bele a PC ventit, de lehet nem lenne olyan hatásos, mivel nem teljesen üres a hely. Plusz ide max egy 7 cm-es venti fér be.
2011. júl. 12. 13:02
 9/10 anonim ***** válasza:

Jó kis venti tartó luk, de nem tudom, hogy 7centiset lehet e kapni. Kár, hogy oda csak egy fél ventillátor fér bele.


Kéne még egy rés valahova, mert itt befúj, de valahol ki kéne jönni a levegőnek, és minél nagyobb résen jön ki, annál jobb.


A párolgás hőelvoással jár.

Akkor hűl jobban ha nagyobb felületen tud párologni a víz, viszont ha rajta van a tető, akkor nehezebben párolog.


Aztán lehet, hogy 2 fokot hűt rajta úgy is, hát ezt ki kéne próbálni.


Meg pl a kisebb ventillátorok jobban zörögnek és azt jobban fe lkell tekerni, hogy forogjon, különben nem hűt jól, mert kicsi a lapátja.


A 12cm-st ha 9 voltra rakod, semmi hangja, de 12 volton már az is zörög, csak mivel nagyobb a lapátja, lassabb fordulatszámon is jobban hűt mint egy mini venti maxon.

2011. júl. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi itt is! :) Megpróbálok valami megoldást keresni.
2011. júl. 12. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!