Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A fűzfaág képes színezni a vizet?

A fűzfaág képes színezni a vizet?

Figyelt kérdés
Ugyértem hogy homályositani.mert tettam bele párat és 2nap után valamitől nagyon homályos és büdös lett a víz? mi lehet?
2011. júl. 12. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Gondolom attól, hogy nem szárítottad ki és nem készítetted elő rendesen. Ha csak úgy levágod és bedobod természetesen tönkremegy. Teljesen ki kell szárítani, leszedni a külső kérget, leforrázni, majd jónéhány hétig áztatni.
2011. júl. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
a tönkremegy alatt mit értesz? és még annyi hogy tegnap este óta a víz büdös is lett. pár óra leforgása alatt. az is a fűzfától lenne?
2011. júl. 12. 13:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Attól van.
2011. júl. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehetséges. Csinálj egy nagyobb 50%-os vízcserét, majd gyakoribb 30%-osat, amíg rendbe nem jön minden. Az élő faág rengeteg szerves vegyületet tartalmaz, ez az akváriumra nézve nem jó. Teljesen ki kell szárítani.

Tönkremenetel alatt azt értem, hogy elrohad és a vízminőséget is lerontja.

2011. júl. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
a vízcserét megcsináltam. így már jobb. viszont ha nem veszem ki akkor örökké ezt fogja csinálni? vagy elmúlik? mert nagyon nehéz volt beletenni és nem szivesen venném ki hogy ha nem muszály. amúgy volt száritva 1napot kb. és forrázva is volt előtte.csak a hosszú áztatást nem csináltam
2011. júl. 12. 14:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Az 1 nap száradi iső az nagyon minimális. Szerintem minimum 2 hónap de inkább több. Nekem 2 éve szárad, de még nem raktam bele:D Áztatni meg addig kell ameddig megától le nem merül.
2011. júl. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!