Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen hallat ajánlatok nekem...

Milyen hallat ajánlatok nekem "KEZDŐNEK" valami ragadozot szeretnék és nem egyyet hanem egy kisebb rajt segítettek?

Figyelt kérdés
előszőr pirhanjat akkartam csak azt mondták kezdőknek nem ajálnják ... ezért kérném a ti segítségeteket ..
2011. júl. 18. 12:54
1 2
 11/11 Platypus ***** válasza:

Én a jack dampsey(Cichlasoma octofasciatum) sügeret ajánlom neked az akvarista.hu e-könyveinek alapos átolvasása után. Rendkívül látványos hal, vehemens ragadozó viselkedéssel. Nagyon territoriális, ezért egyetlen párt lehet tartani úgy 4-500 literben pár masszívabb algaevővel. Ez még mindig sokkal kisebb, mint egy piranjás akvárium. Ez viszont azt is jelenti, hogy egy viszonylag nagy víztömegben van kevés hal, tehát egy megfelelő külső szűrővel kezdőként is nagyon könnyű fenntartani. Az electric blue színváltozat az egyik létező legszebb díszhal.


Egyébként a naphal is ragadozó és nagyon falánk jószág. Embert persze nem eszik, de semmilyen más díszhal se a piranján kívül. 200 litertől tarthatsz egy darabot, külső szűrővel az sem nagy kihívás.


Esetleg még a jaguárharcsa megfelelhet neked, mert ez csapatos faj, de jóval kényesebb a vízminőségre és ragadozó létére elég békés faj.

2011. júl. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!