Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jan Fennel könyvei mennyire...

Jan Fennel könyvei mennyire segítettek a kutyáddal? Ajánlanád vételre?

Figyelt kérdés
:)?
2010. aug. 6. 17:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem nem jött be. Az egész csak arról szól hogy minden kutya egyetlen mániája hogy falkavezér lehyen. Akkor is ha menhelyi, ütött-vert akármilyen kutya. Mindent ezzel akar megoldani.

Persze akinek problémás kutyája van és nem jön neki ösztönből a dolog annak sokat segíthet de amúgy szerintem nem olyan nagy szám. Főleg hogy nem lehet ilyen szavályokhoz kötni a dolgot. Az én kutyáimnak pl a kaja gyengéje. Egyáltalán nem érdekli őket ha eszek a kajájukból és akár hónapokig gyakorolhatom de akkor sem nyugodnak le véglegesen kajaidőben. De ettől még nem ők a főnökök, egyszerűen csak kajamániások.

2010. aug. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
nem. elolvastam, csalódtam és kb. arra lesz jó a továbbiakban hogy kidobjam vagy rásózzam valakire ajándéknak.
2010. aug. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Nekem nagyon sokat segített. Voltak problémák, amik maximálisan megoldódtak általa és úgy egyáltalán, nagyon jó alapot adott a könyv a kutyával való kommunikációhoz.

De így két év távlatából és sok gyakorlati tapasztalat után azt mondom, önmagában kevés és nem szentírás.

Mindenképp érdemes megvenni, mert szerintem alapmű, de sok lényeges dolog nincs leírva benne, amit igazából nem is lehet könyvből megtanulni, egy profi kutyás szakembertől annál inkább. Mert hogy nem attól leszel falkavezér, hogy te mész ki először az ajtón, hanem attól, hogy te azt gondolod magadról és erről a kutyádat meg tudod győzni a kisugárzásoddal.

2010. aug. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sokat változott a kapcsolatom a kutyával, mióta elolvastam, illetve olvasás közben döbbentem rá, hogy mennyi ponton hibáztam, mennyi mindent értettem máshogy ember fejjel.


De persze nem szentírás, és semmi sem olyan fekete és fehér, de egy kezdő kutyásnak támpontnak szerintem jó.


Az első részt nem kell megvenned, mert az elérhető online: www.scribd.com/doc/8027039/Jan-Fennel-Kutyapszichologia


Ha tetszett, akkor vedd meg hozzá a másodikat, nagyjából ugyanazt írja le, csak gyakorlatiasabb, illetve többször kitér arra, hogy ha több kutyából áll a falkátok, akkor hogyan kell értelmezni a szabályokat.


A harmadik rész nekem meg van, ha érdekel odaadom, de az már inkább csak kellemes storyzgatás arról, hogy milyen embereknek mennyit jelent a kutya, meg mennyit tettek érte.

2010. aug. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

"Az egész csak arról szól hogy minden kutya egyetlen mániája hogy falkavezér lehyen. Akkor is ha menhelyi, ütött-vert akármilyen kutya."


Nem tudom, hogy tényleg olvastad-e, de szerintem ilyet nem ír, vagy valamit félreértettél.


Minden kutyának szüksége van falkavezérre. Ez ideális esetben egy olyan falkatag, aki rendelkezik a megfelelő erővel, bölcsességgel, határozottsággal és tekintéllyel, hogy a több tag úgy érezze, hogy érdemes őt követni, hogy megbízzon abban, hogy a falka élete jó kezekben van. A kutyának alapvetően ez a "mániája" és nem az, hogy ő maga legyen ez a falkatag.


Viszont ha a falka élén nincs egy megbízható, bölcs, és határozott, nyugodt, biztonságot sugározó ember, akiről a kutya is elhiszi, hogy megfelelően vezeti a falkát, akkor a falka rendje - ami iránti igény oly mélyen ivódott a kutya ösztöneibe - felborul. Ez a kutya számára tarthatatlan állapot, mert úgy érzi a falka túlélése veszélyben van, és az egyetlen lehetősége ilyen helyzetben, hogy megpróbál ő maga lenni ez a vezér. Ami viszont ugye frusztrációt okoz a kutyának, és ezáltal problémákat az embernek. A kutyák nagy része örömmel adja át az irányítást, hiszen ők nem képesek megfelelően eligazodni az emberi társadalomban. Aztán van pár olyan domináns fajta és egyed, amelyik nehezebben adja át. De itt sem arról van szó, hogy az lenne a mániájuk, hogy ők legyenek a vezérek, hanem főleg arról, hogy ők folyamatosan tesztelik a vezér rátermettségét, nehezebben bízzák rá magukat. De ők sem akarnak vezérek lenni, alapvetően ők is eg megbízható vezért szeretnének, és egy követendő példát.


Remélem érted a különbséget.

2010. aug. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

Igen.Érdemes.Az alap a Kutyapszichológia" című könyve.

Aki hülyeségnek tartja,valószínűleg nem plvasta el elég tüzetesen.

Valóban a falkatörvényekre alapozza a nevelést,de mi ebben a rossz?

Természetes közege a kutyának a falka,emberek között a család helyettesíti ezt.Mi más lenne kézenfekvőbb,mint a kutyák egymás közti viselkedését lemásolni és ez alapján kutyát nevelni?

2010. aug. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Ne vedd meg, elküldom én neked neten.
2010. aug. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

07:47 igen olvastam és nem kell kioktatni, attól hogy nem tetszik nem vagyok hülye kezdő. Szerintem nem először mondom hogyha ne mismersz akkor először kérdezd meg milyen vagyok és utána kezdj el tényként állítani valamit.

Nekem az a bajom hogy az író akar minden problémát falkavezérésggel megoldani, mikor nem csak olyan létezik! Minden kutyának kell falkavezér de nem hiszem hogy ezt csak akkor tudhatja az ember ha elolvassa ezt a könyvet. Szóval más problémák is léteznek, sőt olyan "probléma" is létezik hogy nincs problémája a kutyának de ezekről semmi nem szól...

2010. aug. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Példát is tudok, miért nem szentírás a könyv. A kutyám kölyök korában még reggelit is kapott. Reggeli után egy órával még levittem sétálni, majd el dolgozni. Minden áldott nap, mikor hazajöttem, takarítottam, mert a kutyusom bevécézett és emellett az ajtón már majdnem átrágta magát. Hozzá kell tegyem, éjszaka ugyanannyi idő telt el az esti utolsó és a reggeli első séta között, mint a reggeli első a munka utáni között és éjjel mindig kibírta...

Jan Fennell ezt azzal magyarázná, hogy a falkavezér a kutya és ezt kell rendbe tenni, mert ez szeparációs stressz. Nem tudtam hinni ennek a teóriának, mivel százezer százalékosan én vagyok a kutyám falkavezére, tehát biztos hogy nem ez volt az oka. A probléma akkor oldódott meg, mikor egy éves kora után már csak este kapott enni. Gyakorlatilag a reggeli okozta a problémát, hiába vittem még le utána egy órával, az amúgy szobatiszta kutyám mégsem bírta ki. Az ajtót azért rágta meg, mert ki akart menni az utcára a dolgát végezni, de mivel nem járt sikerrel, így végül mindig becsinált.

Ebben az esetben ha a könyvre hagyatkozom, nagyot tévedtem volna. Igaz, csak akkor jöttem rá, mi volt a valódi ok, mikor a probléma megszűnt, de mivel addig mindig azt hallottam, hogy ez csak falkasorrend gondokból fakadó szeparációs stressz lehet, értetlenül álltam a helyzet előtt.

Úgyhogy ennyi a véleményem, nagyon jó a könyv, de nem szentírás és egy kutya nem ennyire fekete meg fehér, hogy minden gond gyökerét a falkasorrendben kelljen keresni. Ettől függetlenül nagyon jó könyvnek tartom, csak egy kicsit merev az egész, mert nem tud elvonatkoztatni a falkavezérségtől - ami kétségtelenül fontos dolog, de nem minden gond oka ebben keresendő.

2010. aug. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!