Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vehetek még halakat az akváriu...

Vehetek még halakat az akváriumba?

Figyelt kérdés

6 neonhalam és 5 szumátrai díszmárnám van. ( 72 literes akváriumban )

Szeretnék bele más halat is, de nem tudom, hogy nem lesznek e szűkösen ( ha megnőnek ). Vehetek hozzájuk még halakat?

Ha lehet több, akkor ilyenekre gondoltam:

Algaevőharcsa

Párban érdemes venni? ( az eladó meg tudja állapítani a nemüket? )

és még valami olyan hal, ami a víz felsőbb rétegeiben él és nem él rajban. Tudtok tippeket adni?


2011. júl. 18. 17:22
 1/6 Platypus ***** válasza:

Ha veszel még halat, az neonhal legyen és semmi más. 6 neonhal még elég karcsú raj, sokkal jobban érzik magukat, ha többen vannak.

Az algaevő harcsa nemét csak felnőtt korban lehet megállapítani, a hím fején tüskék vannak. A boltban árult kis példányoknál ez még nem jelent meg. De 72 liter nagyon csücskösen elég egyetlen példánynak is, egy hím képes teljesen szétbarmolni.

2011. júl. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gfero ***** válasza:
ez már most nem jó mert a neonhalból kellene vagy 10 db meg a szumit ha nem tartod nagyobb létszámban min.10 db csipkelődnek agresszívek meg 100 liter kell csak nekik tehát nem lesz ez jó.esetleg 10 db neon és veszel mellé 6 db törpe szívó harcsát szumik nélkül
2011. júl. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
egy pár törpe páncélosharcsa ( vagy hasonló méretű más faj ) sem férne el? nem gondoltam túl nagyra
2011. júl. 18. 17:32
 4/6 gfero ***** válasza:
mint írtam a szumi se fér már el így is túl van telepítve nagyon.
2011. júl. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Doruss ***** válasza:
Más halat csak akkor vegyél, ha odaadod valakinek az összes szumit. Akkor még vehetsz pár neonhalat, meg valami kisebb testű algaevőt. De a szumiknak sajnos így is kicsi a hely, a neonhalakból meg többet kellene venni, de nem ekkora helyre. Azt tanácsolom, hogy vagy vegyél egy nagyobb (min. 100 literes) akváriumot, vagy mondj le a szumikról.
2011. júl. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Általánosságban a min. 70, de inkább 80 literes akváriumot kedveli."

Forrás: Wikipédia

2011. júl. 24. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!