Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tengeri akv. Vegyek bele algát?

Tengeri akv. Vegyek bele algát?

Figyelt kérdés

1. algám, ez szép:

[link]


2.algám, ezt nem én csináltam ő nőtt oda magától:

[link]

Körbe a kövön, ez a fonalszerűség. Ez baj hogy ott van? Ezt ki kéne nyírnom? pl kiszedem a követ, s leöntöm algaölővel és fogkefével ledörzsölöm? Vagy ez jó hogy ott van? Maradhat?


Vehetek még bele Caulerpa taxifolia vagy Caulerpa prolifera algát? Mert azok is szépek, csak nem tudom, hogy az akváriumnak ártana a sokféle alga.


2011. júl. 20. 13:12
 1/3 A kérdező kommentje:
ártana e
2011. júl. 20. 13:13
 2/3 Platypus ***** válasza:

A fonálalga jelenléte nem biztos hogy jót jelent, jelezhet magas foszfátot például. De ezt nem szünteted meg az alga kiirtásával, sőt talán még rontod is egy kicsit, mert legalább egy része az alga testébe kerül. A sokféle alga önmagában nem árt az akváriumnak, szoktak csinálni direkt algaszűrőt. Néhány algának vannak fura dolgai, pl. A C. prolifera szokott ivarosan szaporodni, és akkor telenyomja ivarsejttel a vizet, ha erre készül akkor ki kell venni.


A fonálalgából meg szeretnék egy mintát kunyerálni, biztos szeretnék az Artemiáim :)

2011. júl. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jólvan, adok, csak le kell tépkedni, mert elég jól ránőtt a kőre. Különben egyszer már tépkedtem, de hamar visszanőtt. A szívás, hogy a Clavuláriára is rámegy és befolytaná, ha nem tépném le.
2011. júl. 20. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!