Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Működhet ez az akvárium?

Működhet ez az akvárium?

Figyelt kérdés

Van benne apró barna ajzat,(kő,állatkereskedésben vettem,de nem tudom a nevét)elég sok jávai moha(hogy a kisguppik elbújhassanak)2 gömbmoha és egy leveles növény aminek nem tudom a nevét,de szép zöld és egészséges:)

Egy szivacsszűrő légpumpával,neoncső világításnak 2 hím és 4 nőstény Guppi.(+kicsik,de ők külön egyenlőre)

Milyen garnélát javasoltok bele?Mindenképp szeretnék párat.

Valamint szerintetek szivacsszűrő mellett is be tud állni egy akvárium,vagy vennem kell valami komolyabat?

Ugye ebbe is megtelepednek a hasznos bacilusok?

Elég ennyi növény 50l vízhez?

Ó és még annyi,hogy virágcserepet tehetek bele?(tudjátok,a szokványos,régi cserépszerű)Ebben ugye nincs mészkő?


2011. júl. 20. 18:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Guppi mellé inkább valami viszonylag nagyobb testű (6-7 cm) sepregető garnéla jöhet szóba, ennél kisebbek csak agyon stresszelnék magukat.

Guppiból 1 hím 3 nőstény egészségesebb arány lenne. Ha ennyien maradnának, még meg is lehetne oldani szivacsszűrővel, ha aljzatporszívózással cserélsz vizet hetente, a mechanikai tisztítás miatt.

( a biolóbiai lebontás jól működik, az áramlással lesz gond, nem szedi össze a mocskot!)

A guppik viszont iszonyatos ütemben fognak szaporodni, ami egy motoros szűrőnek is épp elég lenne. Ha mindig külön tudod tenni a szaporulatot, úgy működhet.

Cserép természetesen mehet bele.

2011. júl. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Most a picik külön vannak egy kissebb akváriumba.Meglátom mennyien élik meg az akváriumba kerülést,ha sokan megmaradnak(remélem,mert jól fejlődnek)akkor veszek másik szűrőt.

Nem szeretnék sok halat,a következő szaporulatot benthagyom a nagyoknál,talán kicsit megritkítják az állományt.

Köszönöm a válaszod!!

2011. júl. 20. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!