Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell használni a sera...

Hogyan kell használni a sera bio nitrivecet? A sera aquatam használata után azonnal tehetem a halat a vízbe?

Figyelt kérdés
A problémám abból adódik, hogy a használati útmutató szerint ha beteszem a vízbe akkor utána csak 24 óra elteltével tehetem bele a halakat, viszont a következő utasítás szerint minden héten kell 10 millilitert adni a vízhez. Akkor hogy is van ez?
2009. ápr. 4. 17:22
 1/1 kzs ***** válasza:
88%

SERA NITRIVEC: hasznos baktériumokat tartalmaz, melyek a szűrőben megtelepedve folyamatosan végzik az akváriumvizének tehermentesítését. Attól függően, hogy mennyi baktériumod van a szűrőben (pl. új szűrőanyag esetén, vagy nem szakszerű átmosás után nincs - ekkor kell hetente adagolni úgy, ahogy írtad. Ha viszont úgy mosod ki a szűrőanyagot ahogy kell, akkor elég 10 ml-t önteni 100 liter vízhez). A "Nitrivec" nem közvetlenül nem a halaknak kell, hiszen ez baktériumkészítmény. Közvetetten persze lényeges nekik, de független az Aqutantól.


SERA AQUTAN: Óvja a halak nyálkahártyáját, és közömbösíti a csapvízben található káros vegyületeket (pl. Klór, ráz, stb.) - a használata után azonnal teheted a halakat a vízbe.

2009. ápr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!