Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 150L-es aksink van, (a...

Zsoka79 kérdése:

Egy 150L-es aksink van, (a csajomnak) kb 4-éve. Kérdésem a következő: habosodik az aksi vize. Miért lehet ez? Viszont nem büdös.

Figyelt kérdés
Viszont nem büdös. Én több mint fél éve foglalkozom vele. Addig minden rendben volt amíg nem vettem egy hete 10-db Neonhalat és 6-db Zebra dániót. Az eddigi összetétel: egy Aranyhal egy Guppi (tavasszal 8-at vettem, ez a túlélő) és egy Alga evő (az előző 3-éves volt de lehet szív rohamot kapott). Aljzat: folyami kavics és pár darab szikla. A növényzet: Fodros levelű vízikalász,6db tő. És 2-db Alma csiga.Nagyon sok oldalt és fórumot olvastam már végig de még nem találtam a megoldást. Tegnap végeztem egy aljzat takarítást és vízcserét ebből az okból kifolyólag. Az folyami kavics között elégé sok kosz volt. A víz csere, a térfogat kb 1/3-át jelenti. Ma délben a matuzsálemi Aranyhal és az Alga evő hanyat fordult. Mi lehet a baj??? (nem szív roham)
2011. júl. 24. 14:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Talajporszívózáskor és vízcserekor nem szabad kiszedni a halakat. Remélem nem így tetted, a szavaidból így tűnik ki nekem.
2011. júl. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Hát sajnos igen. Mert amikor el kezdtem benne matatni elég zavaros lett a víz.
2011. júl. 24. 18:01
 13/13 A kérdező kommentje:
A mostani hétvégén volt esedékes a talaj tisztitás. De egyébként nem szoktam kivenni őket.
2011. júl. 24. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!