Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Novenyes akvarium, jo lesz igy?

Novenyes akvarium, jo lesz igy?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mar 1 hete gondolkozok ,a novenyes akvariumon.Tegnap az allatkereskedelemben lattam muanyag akvariumokat,ezek jok a novenyeknek ?Kell szuro az ilyen akvariumokban ?


A valaszokat elore is koszonom !


2011. júl. 27. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:

A műanyagot eegyszer lemosod dörzsi szivaccsal és már karcos lesz.


Szűrő pl nekem egy gömb akváriumba nincs, amibe tartok acorus mocsári növényt, de abba kavics sincs ez csak olyan mintha egy váza lenne, és nem is kap elég fényt ahhoz, hogy algásodjon, meg vizet is csak akkor cserélem ha már elpárolog a fele.


Na de ha raksz bele táptalajt, meg sok növényt, sok fénnyel, akkor muszáj a szűrő, különben hamar algás lesz, meg hát a víz is beposhad könnyen.

2011. júl. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Üdv!

HA engem kérdezel üvegakváriumot vegyél.Szerintem mielőtt belefognál olvass többet(ha növényeket szeretnél) a vizinövények tartásáról.Igen kell szűrő, az elöregedett növényi részeket és bomlástermékeket kiszűrje, főleg ha akarsz valamiféle kisebbfajta halat beletenni. Másrészt sok növény igényli az víz áramlását. Erősebb világítás kell a hagyományosnál, ez is növényfüggő, de egy 0,7W/liter már szerintem megfelelő. A növényeket tápozni kell micro és macro elemekkel, Co2-vel. De mindez tisztázódni fog a fejedben,hogyha sokat olvasol. Most keveset írtam le, a lényeg az egészből,hogy NE fogj bele addig ameddig nem olvastál, tájékozódtál a témáról, mert csalódás fog érni.

2011. júl. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak novenyeket szeretnek,halakat nem
2011. júl. 27. 10:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Kell persze, a növényeknek is. És üveg. Olvasgasd át egyszer kétszer ezt a blogot:

[link]


És a fórumot:

[link]

2011. júl. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Platypus ***** válasza:
Növényes akváriumot lehetetlen algamentesen tartani szűrés nélkül, még akkor is, ha nincs semmilyen állat benne. Próbáltam, sikeresen gyártottam egy akvárium alakú tömény békanyáltömböt.
2011. júl. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!