Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért ködösödött be az akváriu...

Miért ködösödött be az akvárium vize? (újonnan "beüzemelt")

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 20:46
 1/8 anonim válasza:
72%
Nekem is ilyen lett amikor beüzemeltem. Valószínűleg a kavicsok nem lettek rendesen kimosva és attól. 2-4 nap múlva újra ki fog tisztulni, a halaknak ettől nem lesz bajuk.
2011. júl. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 gfero ***** válasza:
67%
ha csak most üzemelted be az akváriumot akkor letisztul nem gond de ha régebbi akkor lehetnek infuzóriumok is.de ha már most beletetted a halakat akkor gond lesz legalább 2-3 hetet kelet volna üresen járatni ameddig elszaporodnak a hasznos baktériumok.és ez okból is lehet homályos a vized és nemsokára mérgezésben elpusztulnak a halaid.
2011. júl. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
enyémeknek ugyanez volt és semmi bajuk nem lett
2011. júl. 29. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én akváriumom amikor először berendeztem csak addig volt ködös és zavaros amíg feltöltöttem vízzel.Utána gyorsan egyik napról a másikra szépen kitisztult de addig nem vettem meg a halakat amíg rendesen be nem állt a víz :)
2011. júl. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sokféle dologtól lehet ilyen.

Baktériumok, gombák, algák, egymás után, vagy egyszerre is. Amíg be nem érik a víz, sok érdekes folyamaton megy keresztül, ha mindent jól csinálsz, akkor ez idővel lecsillapodik majd.

2011. júl. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
"sok érdekes folyamat" hát azthiszem én ebből kimaradtam :D kifőztem az aljzatot és feltöltöttem vízzel. semmit nemtapasztaltam. 4 nap mulva vettem bele halakat és azóta sem volt semilyen zavar a vízben:))
2011. júl. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gratulálok, pont ennyi eséllyel az összes halat kinyírhattad volna.
2011. júl. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Tegnap még "csak" homályos volt a víz, mára már zöldül..Valószínűleg algás..:S Próbálok fellépni ellene :D Szurkoljatok, hogy mindnenki épségben megússza!

2011. júl. 29. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!