Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csak én érzem úgy hogy a...

Csak én érzem úgy hogy a diszhal. Info kicsit túloz?

Figyelt kérdés

Például ne röhögtessenek hogy a neonhalnak 70 liter a minimum...

Vagy hogy a bettát csak 75 literben lehet 3-4 nősténnyel tartani? Vicc...

AZ meg hogy az oto-nak 40 liter a minimum, azon csak mosolyogni tudok.


2011. júl. 30. 22:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
75%

Nem, nem csak te érzed így!

Sajnálatos módon meglepően sok kretén f@szkalap gondolja még így.

Ez van, ez Magyarország, és az ő akvarisztikai kultúrája. Ezért tart itt, ahol...


Döbbenetes módon, az emberek hitelesebb forrásnak ítélnek meg egy hoolywoodi rajzfilmet, mint a kutatók, halbiológusok, profi akvaristák évtizedes, nem ritkán évszázados eredményeit.

A legnagyobb problémát abban látom, hogy ha pl. ilyen embereknek, mint te is , próbálna az ember rávilágítani az igazságra, a célokra, vagy hogy hogyan is kéne ezt normálisan (nem túlzóan, csak normálisan!!!) csinálni, szemellenzős módon hajtogatják a mindenféle alapot nélkülöző sületlenségeiket.


Ezt én annak tudom be, hogy túl gyávák szembenézni a hiányosságaikkal, és a fejlődés útjára lépve, első lépésként belátni végtelen tudatlanságukat.

Kényelmesebb reakció, hogy "csak mosolyogni tudok" .


Ami a haltartást, és az akvarisztikát illeti, nem kéne büszkének lenni a haltartásra.

A halak egy élő közegben élnek, ahol minden mindennel összefügg. Erre pár hónap alatt a 7 éves unokaöcsém magától is rájött, felelős hobbiállat tartónak ezt alapvető szemléletnek tartom.

Akit nem érdekel az akvarisztika, legfeljebb egy teszkós pontyos "akvárium" szerű üvegkalitkát tarthat fenn. Csak nem tudom, hogy annak mi értelme?!

Nézni, hogy pusztulnak ki 1-2 év alatt az egyébként 8-10 évig is élő halak?

Ez milyen hozzáállás? Szakadjukk el a halaktól! Bármilyen állattartásban, ez milyen hozzáállás?! Hol tanítanak ilyet? Hogy alakul ki az emberben ilyen szemlélet?!

2011. júl. 31. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is túloz!!!!!!!!!!!!!! Az a weboldal olyan hogy azt hiszi, hogy mindenkinek telik 200 literes akváriumra, amúgy meg a halasboltokba is csak 40 literes akváriumba vannak a halak, még azok is amiknek 500 liter ,,Kéne". Egyetértek a kérdezővel!!!
2011. júl. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Platypus ***** válasza:
71%
Akinek nem telik 200 literes akváriumra, az ne tartson olyan halat, aminek erre van igénye. Ennyire egyszerű. Az akvarisztika egy hobbi, nem kötelező halat tartani. Akinek 30 literre van pénze, az tartson benne garnélákat vagy 1 db Bettát, ennyi a nagy varázslat, nem kell állatokat kínozni.
2011. júl. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Brigi ^^ ***** válasza:
59%

Kedves kis barátom 09:10-es! Legalább te ne hordjál le, amikor ilyen kérdéseket teszel fel máshol: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__2..

Ha megnézted volna a diszhal.info-t, láthatnád, hogy 1betta tartásához 50litert ír, a 75liter nőstények társításához vonatkozik.

A többiektől pedig elnézést szeretnék kérni, tényleg nagyon sok helyen utána néztem a harcoshal igényeinek és szinte mindenhol 30litert írt. Van még hova fejlődnöm nagyon is. De igyekszem a lehető legjobbat kihoznom magamból, viszont ehhez idő kell. Jelenleg is olvasok egy könyvet, remélem sikerül felfejlődnöm egy bizonyos szintre, ahol már biztosíthatom a halam igényeit úgy, hogy meg van mögötte a megfelelő háttértudás. Addig is, bocsánat a hülyeségeimért.

2011. júl. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Brigi ^^ ***** válasza:
Na látjátok, Platypus is elismeri, hogy 30literbe 1betta való és az nem állatkínzás. Akkor még sem rontottam el nagyon. :D
2011. júl. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem srácok, hogyha ti ennyire tudjátok, hogy hogyan és mekkora akváriumban kell tartani bizonyos halfajtákat, akkor miért kérdezitek tőlünk? Ami még ennél is furcsább az-az, hogy a válaszok után azzal jöttök , hogy mi hülyék vagyunk hozzá.Ha viszont a hülyeségetek megerősítésére szeretnétek támogatókat keresni, akkor ne az akvaristáktól kérdezzetek, hanem beszéljétek meg magatok között.Felesleges bármit kérdezni, ha nem érdekel benneteket a válasz.A magam részéről befejezettnek tekintem ezt a témát.Szép napot mindenkinek.
2011. júl. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én eddig nagyon a minimumnak tartottam a diszhalinfo ajánlásait, most kezdek megnyugodni, remélem már ez is pozitív irányba fogja irányítani a dolgokat. Nem azért ajánlanak egy halat 200 literes akváriumba, hogy egy kevesebb pénzzel rendelkező ember ne gyönyörködhessen benne. Egyszerűen ez kell az állatnak az egészséges fejlődéshez, az életben maradáshoz. Nekem például a 70 literes növényesem több pénzbe került és drágább fenntartani, mint a 130 literes aranyhalasat.
2011. júl. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nos, egy darab betta hímet bátran tarthatsz 25-30 liter körül, egyedül.

Amennyiben ezt a bettát társítani is akarod, biztonságosan, elkell az az 50 liter.

Nőstényekkel együtt azért célszerű a 75-ös, hogy ne verekedjenek túlságosan. 1 hímhez 1-2 nőstény kevés lehet, mivel gyakran kisebb medencébe is teszik őket. 3-4 nőstény között megoszlik az aggresszió, és több halat több akváriumba ildomos rakni. Ezekhez a számokhoz azt is vedd hozzá, hogy a halakat általában társítják más fajokkal is.....

2012. máj. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!