Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 1 hím Betta,6 ékfoltos Razbóra...

Könnyező kobra kérdése:

1 hím Betta,6 ékfoltos Razbóra,4 Párduccsík mehetne 72 literes akváriumba?

Figyelt kérdés

Ázsiai biotópot szeretnék kialakítani,tudom hogy a razbórák létszáma kevés,de számításaim szerint már több nem férne el.

A Díszhal infót átturkáltam,és az alapján számolgattam.

2,5cm trópusi édesvízi halra 75cm2 alapján számoltam.

Az én akváriumom 72 liter és 2000cm2 vízfelszín területű.


2011. aug. 5. 21:42
 1/3 A kérdező kommentje:

Hát hogy ne mehetne!

Köszi a válaszokat!

2011. aug. 6. 09:27
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát ezt meg is válaszoltad. :)

Ami a hibája, azt te is látod, kevés a razbóra. Ez agressziót szülhet, elsősorban a Bettával szemben.

Itt annyira nem dominál a terület, lent a Kulik jól elvannak egymással, a Razbórák meg mindent belaknak. Dániókkal már másabb lenne a helyzet.


A lényeg, hogy szerintem minden további nélkül lehetne 8 Razbóra. Úgyis kell egy jó szűrő, ha meg van, akkor nem azon a 2 halon fog múlni. Nem egy nagy zaba gépek, ami a vízterhelést illeti. Én biztos 8-at vennék, mert eléggé igénylik a csapatot. Ha soknak találod, esetleg a Kuli ból is visszább lehet venni 3-ra, mert ők viszont könnyebben elviselnek kisebb létszámot, főleg így, hogy ők lesznek a legnagyobb halak (idővel) az akváriumban.

De így is, úgy is kb. rendben van.

2011. aug. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


8 db razbóra megy,mert a kulik úgy is az aljzaton töltik életük nagy részét

Szerintem is inkább így,mint hogy kicsit kevesebb legyen,és emiatt agreszíven viselkedjenek.

Külső szűrőt használok majd,az meg elbírja a csapatot.

2011. aug. 6. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!