Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halaim bántják a tegnap...

Halaim bántják a tegnap hozott garnéláimat! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem 10 db red cherry garnélát. Van bent nekik jávai moha, abba úgy ahogy el tudnak bújni, de ma reggelre láttam egy elpusztultat, amit előszeretettel szétcincáltak, és most a mohát nézegetik. :( 2 centis nano halaim vannak, amikkel (elvileg) gond nélkül lehetne garnélát tartani. Mégis akkor miért van ez? Fagyasztott artemiával és cyclops-al etetem őket.

Annyira csalódott vagyok, nagyon vártam a garnélákat erre ez lett belőle. :(


2011. aug. 10. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen halaid vannak?
2011. aug. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pseudomugil gertrudae-k...Murr-nak szintén vannak és ő gond nélkül tartja együtt őket. Akkor az enyémek miért csinálják ezt? Vááá megőrülök :(
2011. aug. 10. 10:47
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Gertrudeám nekem még nem volt, nekem csak minden egyéb nano halam van. Pedig annak se kéne, hogy kinyírják a garnélákat.


Nem lehet, hogy csak öreg volt az egyik garni, vagy beteg és megdöglött aztán a halak meg már csak a tetemet eszik meg?

2011. aug. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Vagy kicsi az akvárium amiben a halaid vannak?

Murr olyan 70 literben tartotta asszem.

2011. aug. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy öreg volt, mert ez egy kisebb, fiatalabb példány volt. Kaptam nagyobbakat is, meg kisebbeket is, ez pont egy kisebb volt. Lehet, hogy nem bírta a szállítás okozta stresszt vagy nem tudom...most adtam nekik kaját, hogy ne a garnikkal foglalkozzanak, de ez nem megoldás persze, nem lehet mindig etetni őket...

35 literben vannak nekem. De hát mivel nano...nem hiszem, hogy problémának kellene lennie. :( Van bent sok növény, gyökér...ha nem változik a helyzet nem tudom mit csináljak. Ezért felesleges volt pénzt kiadnom akármire is, hogy csak gyilkolják egymást. :(

2011. aug. 10. 11:09
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálam 70 literben vannak együtt, még nagyobb furcatusokkal is, de nincsen gond. Azt, amelyik elpusztul, megsérül, azt azonnal szétcincálják, de az egészséges példányokat még etetés közben sem bántják. Kicsik is szoktak megmaradni, nem tudom, mennyit esznek meg belőlük, nálam sajnos annyira nem szaporák a garnélák, túl meleg van. Lényeg a lényegen, hogy nem kell aggódni miattuk. 1-2 napig ne világíts, hogy a garnélák megszokják, megismerjék a helyet.
2011. aug. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De egyébként a 35 liter nem a legjobb nekik, főleg garnélákkal együtt nem. Érzékenyek a nitrátra, csapathalak, van mozgásigényük, kalászhalakról van szó.
2011. aug. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek! Most vettünk még egy 160 literes akváriumot, a 300-asból el lesznek adva a sügérek és más lesz benne, a 160-asból lehet, hogy csinálok egy nagyobb trópusit, abba át lesz téve minden, és még több ilyen kisebb halat is veszek. Vagy ez helyett egy nagyobbat tervezek amúgy is. Egyébként nincs gond a vízminőséggel szerencsére, meg mindenki él és virul, csak most ez a garnélás dolog megijesztett. Előbb már láttam 2-3 nagyobbat előjönni. Akkor úgy néz ki nem lesz gond. :) Remélem fognak majd szaporodni azért...meg a kisebbek felnőni. :)
2011. aug. 10. 11:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Biztosan fognak :)
2011. aug. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!