Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zebradániónak melyek a termész...

Zebradániónak melyek a természetes változatai?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam, hogy van pink dánió is, de az festve van. Ez ugye nem ugyanaz, mint a red dánió? Meg én láttam sárgát, zöldet is képen... most akkor melyik szín a természetben is előforduló az eredeti zebra mellett? És ha a színük más, egy rajban úsznak attól?
2011. aug. 15. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:

A red és a pink ugyan az, a sárga és a zöld mind természetellenes, génkezelt változat. Csak szerencsétlenebb esetekben festettek, a legtöbb csak génmanipulált, vagy már szaporodás eredménye.

A természetes változat a fehér alapon kék-kékesszürke mintázat, a leopárd és a zebra.

[link]

[link]

Elméletileg rajba állnak a különböző változatok.

2011. aug. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

És egy kis figyelemfelkeltés:

[link]

2011. aug. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehát most akkor a red is génkezelt?
2011. aug. 15. 14:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogyan készülnek, ha jól tudom, akkor a pinknél egy jóval erősebb színárnyalattal rendelkeznek. Az biztos, hogy nem természetes, vagy további génkezeléssel, vagy festéssel, vagy valamilyen más eljárással "fejlesztették" a pinkből. Minden esetre nem egészséges.
2011. aug. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Platypus ***** válasza:
A vad változat a kék-arany csíkos. Természetes mutációval lérejött tenyészváltozatok a leopárd és a különböző fél- és teljes albínó változatok, ezek tompa aranysárgák. A pink, piros, zöld, narancs és neonsárga változatok mind mesterségesek. A génkezelt úgy különböztethető meg a festettől, hogy szó szerint világít UV fényben.
2011. aug. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!