Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez valóban Eleocharis acicular...

Ez valóban Eleocharis acicularis vagy csak az eladó vert át?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


2011. aug. 16. 21:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Mi a fene? Ez neonhal.. ennyire hülye te sem lehetsz. Már bocsánat!
2011. aug. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22:03-as vagyok... A neonhal = Paracheirodon innesi
2011. aug. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Vörösneon=Paracheirodon axelrodi
2011. aug. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Két dolog lehet. Eleocharis parvula ha csak 10 cm magas a fű, vagy Eleocharis acicularis ha meg fog nőni 25cm magasra, de ez majd később derül ki.


Most még a mérete alapján parvulának nézném :)

2011. aug. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
idióták. én nem a neonhalra gondoltam,hanem a növényre -.-"
2011. aug. 16. 22:19
 6/12 A kérdező kommentje:

hable. köszi a tippet. rákérdezek az eladónál. gondolom nem szándékos lehetett nála. nem hinném hogy lenne árbeli különbség.

illetve még érdekelne hogy a parvulával is lehet e füvesiteni az akváriumot. illetve pici magasságúra vágni ?

2011. aug. 16. 22:25
 7/12 A kérdező kommentje:
vagyis bocs. csak E/1 és nem vagy idióta. csak ezek szerint te sem nagyon értesz a növényekhez :)
2011. aug. 16. 22:39
 8/12 anonim ***** válasza:

Lehet, csak a parvulának kell co2, nem tudom. Nekem sosem volt olyanom. Ha megbarnul, akkor kellett volna, ez 2 hét mulva velószínű hogy ki vog derülni :)



Én nem CO2-zök semmit, de tartok pl Vesicularia ferrei mohát, ez nagyon gyorsan nő és nagyon dekoratív, ezt vasfára tekertem damillal, a vasfát pedig lefektettem a földre, aztán jól benőtte:

[link]


Ami nekem még tetszik, pl a Pogostemon helferi, ez nem fű hanem csak cik-cakkos mini bokrok, de ezek is könnyen megmaradnak:

[link]


Használható fűnek például az Echinodorus tenellus, ez egy egyenes szálú fű, szélesebb szálai vannak, mint a parvulának és olyan 13 centisre nő meg, gyorsan szaporodik, indákkal nő oldalra, de olyanom még nem volt.


Amit én használtam régen fűnek, az a Lilaeopsis brasiliensis, ez nem olyan szép, mert összevissza hullámosodik, mint ha nem lenne megfésülve a haja :)

[link]

Ez sima kavicsban nagyon lassan terjeszkedett, viszont mind közül ez volt a legolcsóbb, és tulajdonképpen csak azért vettem ilyet :)

2011. aug. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
értem. köszönöm
2011. aug. 16. 23:31
 10/12 anonim ***** válasza:

Szóval szerintem várj még egy hónapot hogy magasságban mennyire nő meg. Ha megnő akkor lehet hogy acicularis.


A parvulával a profik szoktak füvesíteni, akik nyomják a vízbe a nagy nyomású CO2-t is mellé, szerintem ha ez parvula, akkor CO2 nélkül meg fog barnulni, de hát majd kiderül.


Én inkább Echinodorus tenellus -t használnék füvesítésre. Egyenes fű, viszont igénytelen és jól néz ki. Az tényleg olyan, mint a derékig érő fű a réten, láttam élőben, csak boltban 2ezer Ft volt és inkább nem vettem. Nekem annyiért nem kell. Gyorsan nő, de nem baj, akkor sem :)

2011. aug. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!