Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek ez a társítás így...

Szerintetek ez a társítás így megfelelne?

Figyelt kérdés

Szerintetek a Platti, szifó, mézgurámi és a vörös-neon jól tarthatóak egymás mellett? Ahogy utánanéztem, ezek a fajok békések, és viszonylag kezdő akvaristának is ajánlhatóak. Hőmérsékletet tekintve a 24-26 C° lehetne a közös nevező.

(Mellesleg régebben is volt akváriumunk, de akkor kellő tapasztalat hiányában elég balul sültek el a dolgok, viszont felmerült bennem, hogy most talán ismét nekikezdenék a haltartásnak.)

Tanácsokat, tapasztalatokat, kritikákat megköszönném :)


2011. aug. 16. 23:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Platti+szifó együtt majd jól megeszik a növényeket. Tudom, nem ez volt a kérdés, de ha növényt is tervezel bele, akkor én ezeket a halakat kihagynám.
2011. aug. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Rakj inkább karcsú díszmárnát + ékfotos razbórát,

azok szebbek és nem esznek növényt.

2011. aug. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Első sorban az akvárium mérete érdekelne mert enélkül nehéz bármit is mondani.Tény, hogy ezek a halak megcsipkedik a finom levelű hínárféléket, mohákat, de azért rengeteg növény van amiről csak az algát tudják leenni.Legjobb gazdi akkor vagy ha telepítesz az akváriumba tüskéshínárt, vagy úszó májmohát amiből kedvükre lakmározhatnak anélkül, hogy tönkretennék.Természetesen növényi táplálékot is érdemes beiktatni az étrendbe.A vörös neon helyett én is inkább a razbórákat ajánlanám.
2011. aug. 17. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem a plati nem eszi meg a növényeket de ezt hány Literes akváriumba tervezed ?
2011. aug. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Igen, az ékfoltos razbórára már én is gondoltam, a márnák viszont annyira nem szimpatikusak. Nekem a plattik anno nem bántották a növényeket, úgyh. ők továbbra is tervbe vannak véve :)

A szifó helyett viszont lehet, hogy keresek valami kevésbé helyigényes fajtát, mert ezt a kis csapatot egy olyan 70-80 liter körüli aksiba tervezem, és nem szeretném megkockáztatni, hogy a szifó "klausztrofóbiás" legyen, és emiatt szadizza a többieket.

A Bettáról mi a véleményetek xifó helyett? Nekünk régebben volt ilyen halunk, és soha nem bántotta a többieket.

2011. aug. 17. 13:09
 6/7 A kérdező kommentje:
*Bettából 1 db hímre gondoltam
2011. aug. 17. 13:21
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem mehet.
2011. aug. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!