Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 200 literes akváriumot ez...

200 literes akváriumot ez megbírná vajon?

Figyelt kérdés

Terveztem egy ilyen asztalt:


[link]


De félek, hogy ez nem lesz jó.


2011. aug. 22. 11:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ja még annyi, hogy nekünk a hátulja nem bútorlap, csak egy sima vékony farostlemez. Meg a méretei: 100x40x80 cm (h x sz x m)
2011. aug. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Tök jó, köszi, látok rajta mindent!


Az én akváriumom elég hülye méret.

80 x 60 alapterület és 40 cm magas

A háttérszűrés még nem jó, elcsesztem:

[link]

Asszem kivágok egy kockát a háttér jobb alsó sarkában és odarakok egy rácsot, azon már csak beszívja a vizet, és hátra rakok terelő lapokat. Baloldalt fújja ki a pumpa a vizet, azt hagyom, hát nagy pumpa lesz, 1200 Liter/órás.


Alá rakok egy hungarocell lapot, mert az van, polifoam nincs. És holnap vágatok bútorlapokat. Ha minden jól megy péntekig kész is lehet akár és legalább így üresen működhet is már.

2011. aug. 22. 19:41
 13/18 anonim ***** válasza:

Ilyen hálóssal én is csináltam már, kertész boltban vettem 1*1-es műanyag rácsot. Valami csirke háló szerűnek árulták.

A bútorlapra még egy ötlet. Nem rábeszélni akarlak bármire, de érdemes átgondolni.

Függőlegesen 4 db 2 cm-es bútorlap tartaná a tömeget. Tehát összesen 8 cm vastag bútorlap anyag viselné a terhet. Ez 3db 24 cm-es részre osztaná a szekrényt. Mérj le valahol 24 cm-t, és nézd meg mi fér be!

2 haltápos doboz biztos, de mondjuk egy külső szűrő (tudom, nem lesz, de bármilyen nagyobb dolog) biztos nem.


Ha 2,8-as bútorlapot használnál, középen 1 függőleges elemmel, akkor

- Masszívabban össze lehet rakni, mert minél vastagabb az anyag, annál erősebben lehet csavarozni

- 3*2,8, az 8,4 cm, ami vastagabb, mint 4*2=8.

- Ez 2* 35,8 cm-es részre osztalá a szekrényt, ami nem túl nagy, de a 24-nél mindenképpen használhatóbb szélesség.

Előre, hátra vékonyabb is elég. És hátul azért vágatnék az anyagba pár nagyobb lyukat, ki tudja mit hoz a jövő, lehet szükség lesz még rá, hogy kicsövezz onnan egy külső szűrőt.

Sok sikert! :)

2011. aug. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Tényleg kicsi a hely benne.

És ha így csinálnám?

[link]

Kívülről 3 egyforma ajtó látszana, de így a jobboldala 2 ajtós, a baloldala pedig 1 ajtós lenne.


A két szélső lap is lehetne vastagabb, de végülis azt egy faléccel meg tudnám erősíteni belülről, lécek vannak itthon, próbálom olcsósítani, a vastag bútorlap lehet, hogy nagyon drága. De majd megkérdezem holnap boltban.

2011. aug. 22. 22:36
 15/18 A kérdező kommentje:
Még arra is gondoltam, hogy L alakokkal is lehetne megerősíteni belülről.
2011. aug. 22. 22:39
 16/18 A kérdező kommentje:

A vékony lapok 19 mm-esek

és olyan lap nincs, hogy 36 mm vastag?

Olyan kéne a baloldali függőleges lapnak, mintha dupla lenne.

2011. aug. 22. 22:48
 17/18 A kérdező kommentje:

Én különben nem is tudtam, hogy létezik 28mm vastag bútorlap, mert mindenhol csak 18-19 mm vastagot látok,

itt az összes asztal, meg minden olyan vékonyból van.

2011. aug. 22. 22:50
 18/18 anonim ***** válasza:

Így is jó, a faleces erősítéssel is jónak kell lenni, de azért nem árt, ha hozzáértő rakja össze.

Az L alakos erősítés is jó ötlet, vannak derékszögű acél idomok, azt facsavarral hozzá lehet erősíteni.

2011. aug. 23. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!