Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel kezeljem a gömbmollymat?

Mivel kezeljem a gömbmollymat?

Figyelt kérdés
Külön akváriumban van és már vagy 1 hete kezelem Malachitzöld-del,mert darakórszerű cuccok vannak rajta.a foltok csak elhalványultak,de nem tűntek el teljesen,a nagy akimban visszaerősödik a színük.Más lehet a betegsége?Mivel kezeljem?itthon van nekem :dezinfekt,metilénkék,formit,xantakridin és malachitzöld
2009. ápr. 16. 20:48
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Amugy 1 hete vettem kábé a másik gömbmollymat és máshonnan 2 törpeszívóharcsát,és az egyik harcsa és a molly elpusztult.Már csak ezért a mollyért aggódok,mert ő a kedvencem.(külső nyomok a harcsán nem voltak a mollyn pedig egy kicsike kis fehér pötty,pedig a karanténbalevő mollymon több volt/van és még mindig él)
2009. ápr. 16. 20:56
 2/18 kzs ***** válasza:

De mi lehet, ami kihozza rajta ezt a betegséget?


Máshogy kérdezem: milyen fajú halakkal van együtt, és hányat tartasz belőlük?

Milyen a vized értékei (pH, KH, GH, és a hőfok)?

2009. ápr. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

1törpe szívó harcsa

1 üveg garnéla

2 vörös neon

2 fekete neon

2 ékfoltos razbóra

1 páncélos harcsa

meg ez az egy gömbmolly,az akvárium 54 literes és 25 fokos a víz,de a többi értéket nem tudom mérni.Köszi h segítesz

2009. ápr. 19. 11:37
 4/18 kzs ***** válasza:

Na figyusz!

A halaid mindegyike csapathal. Ami annyit tesz, hogy fajonként legalább 6 db-ot kell tartanod belőlük (de inkább többet). Különösen a pontylazacok tanúsítanak kifejezett csapatviselkedést.


Megfelelő mennyiségű fajtárs hiánya annyit jelent, hogy a hal elkedvetlenedik, folyamatos stresszt él át, és a vége... az elhullás.


Ennek figyalambe vételével gondold át, és válogasd újra a halakat. Mert így... hát ne haragudj, de nem lesz jó vége.


A gömbmolli pedig különösen érzékeny és hajlamos a stresszre.

-------------

Ami a víz minőségét illeti: tesztekkel mérik: pH, KH, és GH tesztek.

Legközelebb Ozmóvízzel cserélj vizet: összehasonlíthatatlanul jobb a csapvíznél. Ekkor mérd meg a víz értékeit. És akkor Magad is látni fogod a helyzetet.

2009. ápr. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszi,és jogos a csapatos tartás dolog,de én ezeket a halakat örökbefogadtam,kivéve a mollyt és a törpe szívó harcsát.(no meg persze a garnélát)Köszi a válaszodat.Ha kihal az akvárium majd ügyelek erre,de addig nem veszek új halat,mert a sok hal is nyomasztó nekik,nem akarok egy olyan aksit mint ami a boltokban van,h ezer hal egy 100 literes aksiban.Köszi a választ,olyan tesztet meg vennem kell...Am mi az az Ozmózis víz-es cucc?(+ "mit tud"?)
2009. ápr. 19. 21:28
 6/18 kzs ***** válasza:

Ozmóvíz készítő berendezés (RO-MAN rendszerek): kifogástalan minőségű ozmóvizet képesek előállítani. Egy olyat, ami naponta 285 liter vizet tud, megveheted 40000 (azaz negyvenezer) forintért.

Oda lehet rácsatlakoztatni, ahol vízelvezetés van (pl. a mosogatócsap alá).

Most lényegtelen, hogy milyen elven működik.

A fontos az, hogy olyan vizet kapsz, melynek az értékei: 0 KH, és 0 GH. Egyedül a PH érték lesz instabil, de csapvíz segítségével könnyen be lehet állítani (bár ekkor a KH és a GH is változik valamelyest).


(Én a részleges vízcseréket ilyen vízzel végzem. Sikerült 6,5-7 pH, 5 GH, 5 KH értékű vizet előállítanom. Akkor tettem bele - az így elkészített akváriumvízbe - a frissen vásárolt 10 db Vörös Neonhalat, és a 10 db Rézlazacot. És úgy képzeld el, hogy mindenféle stressz helyett, ezek a halak azonnal elkezdtek egymással játszani: a fajukra jellemzően játékosan forogtak, és kergették egymást. Már azonnal! Na ilyen ez az Ozmóvíz!)


Még valami: Amennyiben kizárólag ilyen vizet használsz vízcserekor, semmilyen vízelőkészítő szer nem kell.

Csupán melegítened kell (mivel kb. 20 fokos vizet csinál), de azt meg tudod tenni a tűzhelyen, vagy mikrohullámú sütőben.

-------------

Nemcsak akvarisztikai célra használható: lehet vele szobanövényeket öntözni, vasalni, stb. - nem vízkövesedik, és a szobanövény is szebben fejlődik tőle.


(ezek után mondhatná valaki, hogy "ez itt a reklám helye". De nem! Nem reklámozni akarom, csupán a személyes tapasztalataimat írtam le.)

2009. ápr. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,már csak egy a baj,h nem ingyen vágják hozzám.Ez a berendezés drágább mint az akváriumom XD.Amúgy jó kis cucc ez,csak nekem nem megoldható.Minden esetre köszi h választ adtál minden kérdésemre.
2009. ápr. 20. 20:39
 8/18 anonim ***** válasza:

Szia!

A Gömb molly,sajnos már alapból hordozza magában,a betegséget!Sajnos nálunk is,mindig darakórosak lettek.Egy kereskedő ismerősöm,ezért nem is rendelt belőlük sokat,mert mint mondta,a túltenyésztés miatt selejtesek,és több pusztult el,mint amennyit eladót volna.Mi parakillel gyógyítottuk őket,és megemeltük a vízhőmérsékletet,28fokra!

2009. ápr. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Szia ,Neked is köszi a választ.Szerencsétlen hal már vagy 10 napja abban a fertőtlenítős lében úszkál.Viszatettem a nagy aksiba,mert ugy tünt h eltűntek a cuccok róla,de láttam hogy a bal szemén mint ha egy hátya lenne,és az úszóján van valami,most más kezeléssel próbálkozok,remélem beválik,mert már nagyon sajnálom szerencsétlent,h egyedül van.Most a szertől pisi színű a víz.Rem nem árt neki.Am sikerült megmenteni a halaidat vay mind megdöglött?
2009. ápr. 21. 18:46
 10/18 anonim ***** válasza:

Szia!10.55ös vagyok!10napja folyamatosan hagytad őket abban a vízben?Csak azért kérdem,mert mi mindig úgy csináltuk,hogy 3nap után részleges vízcserét csináltunk,és újra parakilleztük.Volt ami elpusztult molly,de volt olyan is sok,amelyik megmaradt!Majd mikor meggyógyultak,akkor megint részleges vízcsere,de a vízhő maradt nekik még egy darabig 28fok!Mikor közösségbe kerülnek vissza,akkor érdemes azt az akváriumot be metilinkékezni,ahova kerülnek!A többi halnak sem lesz baja,a metilinkéktől!

Remélem helyre jöttök!

2009. ápr. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!