Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A növények az akváriumomban...

A növények az akváriumomban mindig elpusztulnak, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 72L-es édesvízi akvim,mindig amiko veszek bele növényeket szinte mindig elpusztulnak most vettem újakat mert már egy sem volt benne,használtam már többféle növényi tápot,cseppet és port is.de vhogy nem vált be:/:/
2011. aug. 25. 00:17
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Vagy lehet h a talajjal van a baj?:SAz apró kavicsokból áll,de van egy ismerősöm akinek már 10éve van akvija és ő homokozói homokot használ a 100L-eshez és tökéletesen bevált,nőnek benne a növények.és semmilyen szert nem használnak.:/:(
2011. aug. 25. 01:15
 2/25 anonim ***** válasza:
Hát nekem meg havonta kell szedni, mert olyan mint egy dzsungel, egyszerűen átláthatatlan. Jó pár éve ez megy, azért mert a halak ürülékéből van már 15 centis réteg. Jó kis táptalaj, ismerősöd se pakolgatja a homokot már. Ideiglenesen rakjál be cserepest, én már nem is emlékszek olyan régóta van növény, de szerintem az elején se volt ilyen problémám.
2011. aug. 25. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Mert a kavicsod súlya nehéz, és főleg ha nagyobb szemű, akkor az befullaszhatja és összetörheti a gyökereket.


A homok könnyebb, apróbb, abban tudnak furakodni a gyökerek amerre akarnak. Valszeg ezért maradnak meg benne.


A gyári növényes táptalajok nagyon könnyűek szoktak lenni.

Pl ez 40-50 literes akváriumba való adag:

[link]


De ha kimész egy elhagyatott tóra, lápos mocsárra, ott agyagos homokos süppedős talajt találsz, és benne rengeteg mocsári növényt, ha állatok is járnak arra inni, és néha megtrágyázzák a talajt. Ez persze egy akváriumba nem lenne jó, mert büdös és a halak is felfordulnának tőle, de a növényeknek jó :)

2011. aug. 25. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Sajnos én is így jártam, mindig elrothadt, vagy a halak három nap alatt megették :) úgyhogy most már csak műnövényeim vannak, elegem lett.
2011. aug. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
én sódert használok. bevált. növényem még soha nem halt meg. nem lehet hogy kevés a fényed a növényekhez? vagy olyan növényt ültettél el amit nem is lenne szabad ültetni?
2011. aug. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Utolsónál lehet a pont! Ha gyári 72-es szetted van, gyári műanyagtetővel, azzal nem is fogsz más eredményt elérni.

A legtöbbe ugyanis egy 15W-os csövet raknak, ami kb. annyira jó, hogy lásd az akviban a halakat.

A duplája se lenne sok, de azért 30 W-tal már lehet valamit kezdeni.

2011. aug. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Nem gyári,még vettem hozzá régen egy lámpát de abból az egyik cső kiégett rá fél évre és olyan csövet már sehol nem lehet kapni(asszem T5-ös),ugyhogy most ott van a másik cső ami 14W-os és egy saját készítésű amit apám csinált apró ledekből 5 led világít de most kiégett egy ezért azt most csinálja,azon azt írja h 9W,de mivel a ledek nagyon erősek ezért gondolom h még többet is ér mint egy 9W-os,de lehet h fog még egyet csinálni apám egy nagyobbat(de nagyon drága így is volt 50E kb az a lámpa,de nagyon tutin néz ki),most van az akviban egy cserepes növény de már az is kezd rohadni,a levelek barnulnak és kicsit átlátszósak:/Még mit tudok csinálni??Az aljzat meg apró kavicsokból áll,asszem ez is sóder de nem 100%.Ja és még van mikor algásodik is(zöld alga),általában fonál alga szokott lenni:S:S
2011. aug. 25. 17:06
 8/25 A kérdező kommentje:
Ja és az ismerősöm szinte minden hónapban kitisztítja a homokot...:/De nagyon szép az az akvárium..
2011. aug. 25. 17:07
 9/25 anonim ***** válasza:
Naja, pl a hínár félék kevés fényen megbarnulnak és elfogynak. Viszont az Anubias bírja a kevés fényt is és annak talaj se kell, csak odakötöd egy kőre/fára és kész.
2011. aug. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Nem fotózod le a ledes lámpát, hogy csináltátok meg?

Kíváncsi volnék rá :)


Én most a 200 literesemmel vagyok bajban, hogy azt hogyan világítsam, egyelőre csak rácsiptettem egy 26wattos kis lámpát, de az még az egyik felét se világítja be eléggé :)

Kiegészítésnek lehet én is csinálnék ledest.

2011. aug. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!