Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 38,5 literes akváriumhoz...

38,5 literes akváriumhoz szűrő? Ez jó?

Figyelt kérdés

Van egy 38,5 literes akváriumom és keresek bele szűrőt. Szerintetek ez megfelelne?

[link]

És ha ilyet veszek akkor hogy kell beállítani azt hogy hány liter/órásan menjen?

És mennyire hatékony?


2011. aug. 26. 21:53
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és milyen hangos?
2011. aug. 26. 21:54
 2/9 anonim ***** válasza:

A legtöbb ilyen akasztós szűrő hangosan kerreg, én azért nem vettem olyat. És állítani sem tudod a sebességét, de valszeg ez elég gyenge, mert én 2x ekkorát láttam 37 litereshez (dupla olyan széles volt, mint amit mutatsz) :/


A rendes külső szűrők teljesen hangtalanok, pl 12ezerért van EHEIM Classic 2211:

[link]


Vagy a belső szűrők közül 4ezerért van Aquael fan-1.

[link]

Nekem az egyik 45 literes akviba ez van. A tiedbe is jó lenne. Hangtalan ez is, csak a levegőcsövet nem kell rárakni, és ha egy fekete fotokartont raksz háttérnek, akkor már nem is látszik hogy benne van, mert teljesen beolvad a háttérbe.

2011. aug. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor nem jó? Nem lehet állítani?

Akkor miért van odaírva hogy 150-380 liter/óra?

2011. aug. 27. 10:42
 4/9 anonim ***** válasza:

Az akasztósat azért nem szeretem, mert nem nagyon lehet tetőt tenni tőle az akváriumra, ezen kívül a víz csak úgy simán visszafolyik az akváriumba, és nem keringeti a vizet. Ez azért rossz, mert mechanikai szűrésre szinte teljesen alkalmatlanná teszi. Biológiai szűréshez nagyon jó, mert viszonylag sok szűrőanyagot bele lehet rakni. (a nagyobb fajtákba. ez mondjuk elég kicsi)

A hangja változó, de a víz csobogás mindegyikre jellemző.

Én is inkább egy kis belső szűrőt használnék.

Ha ragaszkodsz az eheimhez, akkor pl. pick up 2008-as. De van ennél olcsóbb is.

Az áramlást úgy kell beállítani, hogy az elején, mikor més nem alakultak ki a baktériumtelepek, visszább lehet venni, aztán úgyis észreveszed hogy lecsökken az áramlás, akkor oda lehet neki csavarni, amit bír.

Általában akkor jó a vízforgatás, ha ténylegesen, (gyakorlatban mérve) óránként megforgatja az akvi vizét kb. 3 szor. Ez a tartott halak fajtájától, mennyiségétől, és a hal/növény aránytól függően lehet 2,5-5 -szörös is.

2011. aug. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Visszatérve erre a szűrőre, végülis ez is jó, csak az aljzat-porszívózásokat gondosan kell csinálni, nem szabad elhanyagolni. Ha már csökken a vízforgatás, kb. 250-280 l/h-ra kell állítani.
2011. aug. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
kb. 7-8 guppit akarok bele.(hímet) Ajzat porszívózás meglesz.
2011. aug. 27. 13:23
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Akkor veszek egy szűrőt nagyon megtetszett.

gondolom ez elbírja azt 8 guppit. esetleg lesz még benne 1-2 hal de semmi több.

2011. aug. 27. 13:29
 8/9 Daphina ***** válasza:

Szerintem ez az akasztós tökéletes választás lenne!

A teljesítménye állítható! hable nem tudom honnan vette amiket írt... az akasztósok általában NEM kerregnek!

Az eheim classic egyáltalán nem hangtalan....

2011. aug. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem eheimet néztem az igaz, de az összes akasztós kerregett ami ki volt rakva akváriumba a boltba. Azok fekete színűek voltak, valamilyen egyéb márka, de nekem el is ment a kedvem tőle egyből :/
2011. aug. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!