Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Amano garnéla szaporítás? A...

Zsoka79 kérdése:

Amano garnéla szaporítás? A többi lent.

Figyelt kérdés
Örömmel jelentem, hogy minden szakirodalom és tudományos feltételezés ellenére. Nálam sikeresen megtörtént. Mai aljzat takarítás során vettem észre egy kb 1cm-es mini garnélát. Kajak örülök. :D
2011. aug. 28. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Örülhetsz, de meg fog dögleni, ha nem kap brakkvizet, mert az Amano édesvízben engedi el a lárváit, de azoknak félsós vízre van szükségük, édesvízben megdöglenek egy idő után. Vagy ha nem akkor az tuti nem Amano.:D
2011. aug. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát pedig csak Amano garnélám van. Akkor lehet hogy bevándorló :D Plusz meg majdnem 1cm. Ilyenkor mi a teendő?
2011. aug. 28. 19:25
 3/10 anonim ***** válasza:
2011. aug. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az enyém már kifejlett példány. Csak azt nem értem hogy, mert át megy pár folyamaton. Olvastam róla pár oldalt. Ezért állok érthetetlenül az eset előtt. Szerinted áttegyem brakkvízbe?
2011. aug. 28. 19:55
 5/10 anonim ***** válasza:
Az akkor 100 h nem amano, vagy már fukusima idáig elér, rakj fel egy képet
2011. aug. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez is lehet. Ok csak meg kell találnom. 150L ben sokáig tart.
2011. aug. 28. 20:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem erről lehet szó:

http://www.youtube.com/watch?v=WlkWkFekkVk

A Malaya garnélának egy színváltozata. Nagyon hasonlítanak az Amanokra, főleg a hímek. A szemük viszont világosabb. A nőstények idővel bebarnulhatnak és a hátukon egy világosbarna csík lesz látható.

Nálam így néznek ki:

[link]

[link]

[link]

2011. aug. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tényleg erről van szó. Szerencsére meglehet bízni a kereskedőkben. Most már tudom hogy milyen fajta. És neked szaporodtak már? Nekem két hónapja vannak meg de jól érzik magukat mert volt egy pici és már majdnem elérte a kifejlet méretet.
2011. aug. 28. 21:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Kettőt vettem úgy fél éve és már rengetegen vannak, elég szaporák. Külön vannak egyedül halak nélkül egy 57 literesben, sok növénnyel és csigákkal.

Később ilyen lett a nőstény:

[link]

2011. aug. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én négyet vettem de még csak ezt az egyet láttam egy pillanatra. Azóta sem. Nekem halakkal vannak, szerencsére nem bántják egymást. Remélem nekem is sokan lesznek, most akartam még venni párat de így már megvárom hogy szaporodjanak. Köszönöm a felvilágosítást.
2011. aug. 28. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!