Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 70L-es akvim, abba...

Van egy 70L-es akvim, abba milyen külső szürőt ajánlotok? Megéribele venni? És azt h kell használni? Valaki küldene róla képet? És az almacsiga megeszi a növényeket vagy csak az algát?

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 14:05
1 2
 11/19 Platypus ***** válasza:

Mi az, hogy szűrőbaktériumból pont annyi van, amennyit fenn tud tartani egy akvárium? Persze nem lehet több, mint amennyit a halak ammóniatermelése eltart, na de nem csak ennyi kell a baktériumoknak, hanem áramlás és megfelelő felület is. És ez az, ami egy akváriumban nincs meg alapból. Egy belső szűrő elég keveset javít ezen. Természetesen vannak ammóniamentes akváriumok belső szűrővel is, de ezek igencsak ritkák. Nagyon jól megválasztott, kevés hal kell hozzá, sok növény, porózus talaj és egy tényleg erős belső szűrő.

Kinek mi éri meg persze. Ha a halak jóléte fontos neked és szereted a problémamentességet, akkor megéri egy külső szűrőre költeni. Ha meg olcsón működő akváriumot szeretnél és kompromisszumpárti vagy, akkor a belső éri meg jobban.

2011. aug. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
oké,ezekre voltam kíváncsi:)Köszönöm a normális válaszokat:)
2011. aug. 29. 15:21
 13/19 A kérdező kommentje:
És külső szűrőt hogy tudnék csinálni?és mennyibe kerülne ha vennék bele?
2011. aug. 29. 15:25
 14/19 anonim ***** válasza:

Barátomnak ott van a 600 liter/órás Atman külső szűrő a 72 literes akváriumába, ő nem porszívóz, és tök koszos a talaj. Abban csak fekete bazalt van, az egy nehéz tömör apró kavics, aminek a tetején megmarad a kosz.


A saját akváriumomban egy 45 literebe szintén beraktunk egy ugyanilyen külső szűrőt, abba fújt a szél, mint állat.

Ott én táptalajt raktam alulra, és nem talajporszívóztam. Kb 1 évig volt benne a táptalaj alul, de az egy könnyű szerkezetű talaj, ami azt csinálja, hogy elsüllyednek benne a koszok. Azaz felül tisztának látod, de mikor kiszedtem, alul már elég retkes volt.

2011. aug. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Akkor most jó volt bele vagy nem:SNem tudom h most legyen-e benne...1-ik azt mondja h kell másik h nem:(A belső szűrőm 450L/h-s de volt még egy 600-os is azt lehet h visszakapom.
2011. aug. 29. 15:36
 16/19 anonim ***** válasza:

Tény, hogy a szűrőfelület nagyobb, emiatt a külső szűrő tisztábban tartja a vizet, mert több szűrőanyagon tud keresztülmenni a víz, ez idáig elég logikus.


De az, hogy a talaj nem lesz koszos tőle, az nem igaz, mert a gravitáció ugyanúgy fennáll akármilyen szűrőt raksz bele, és az pedig lefelé ülepíti a koszokat. Max azzal érhetsz el jó eredményt, hogyha a talajt is fújod valamivel, pl külön egy kis vízpumpával. Csak ha azt nem jól állítod be, akkor biztos, hogy kirepülnek a növények :)

2011. aug. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Jobb ha van egy külső szűrő, az akvárium úgysem egy végleges állapot. Egy idő után a talaj/kavics mindenképp megtellik kosszal, akármit csinálsz. Évek mulva biztos, hogy valamikor ki kell szedni, kimosni, visszatenni, vagy raksz bele újat.
2011. aug. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
és egy 70L-esbe milyen szűrőt ajánlotok?És kb.mennyibe kerül?Hátha tudok használtan is szerezni ha drága.
2011. aug. 29. 16:48
 19/19 anonim ***** válasza:

A külső szűrők 16-17 ezer Ft körül vannak:

Platypusnak ez van:

[link]

Nekünk ez:

[link]

------------

Belső szűrőt 7ezer Ft körül is kapsz:

Eheim 2012 (40cm magas akviba fér csak bele, állítható hogy mennyire erősen fújjon)

Aquael fan-3 (ez szebb, de kisebb benne a szivacs)

---------

A külső szűrőt elég csak 3 havonta takarítani, a belsőt meg 2-3 hetente szokták.

-----------



Ha külső szűrőt veszel, és raknak bele szűrőanyagokat, azokat az első használat előtt egy vödörben ki kell mosni, pl a lávakövet, meg a kerámia hengert, mert ha nem mosod ki akkor egy nagy porfelhőt nyom az akvárimodba.


Aztán a külső szűrőt fel kell tölteni vízzel. Én úgy szoktam, hogy berakom csap alá az egyik csövét, aztán nyomatom bele a vizet, míg tele nem lesz annyira, hogy már a másik csövön jön kifele a víz. Amikor így megtöltöttem, odaviszem az akváriumhoz, és belerakom a csövek végét, majd bedugom áramba. Ez elindul, először kicsit kerreg míg van benne levegő, aztán elkussol és szépen megy csendesen és szűri a vizet.

2011. aug. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!