Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikor fog megszűnni a neoncsöv...

Mikor fog megszűnni a neoncsövek és a kompakt izzók gyártása?

Figyelt kérdés
Úgy mint ahogy a sima hagyományos izzók gyártását beszüntették. Lehet hogy pár év mulva már csak ledeket fognak gyártani?
2011. aug. 30. 11:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A mai világban minden lehetséges! :( Bár a kompakt izzókat szerintem nem fogják beszüntetni, a hagyományosat inkább!
2011. aug. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
már külföldön szinte mindenki ledeket használ az akváriumnál:)sokkal jobb.Nekem is van egy otthoni készítésű,de nem mindegy hogy milyen ledből van,már vannak olyanok is ami csak egy csík,azt beragaszthatod a vízbe is és bekapcsolod és nagyon jó fénye lesz.:)
2011. aug. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Ha 1-2 év múlva bedől a new york-i tözsde, és visszatérünk a petróleumra. ...ja, az meg elfogy.

Akkor a gyertyára.

2011. aug. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
nem hinném, hogy a közeljövőben megszüntetnék a "neoncsövek" gyártását, mert ezek jóval hatékonyabbak a wolframszálas izzóknál.
2011. aug. 31. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

A wolframszálas izzók úgy tudom már megszűntek gyártódni. Még lehet kapni a boltokban a maradékot, amíg a készlet tart.


A T8 neon sztem 3 éven belül megszűnik.

Külföldön úgy tudom, hogy most a T5 a legelterjedtebb, akváriumokhoz. Lakásvilágításhoz lehet a led is, ahhoz tökmindegy.


Watt/Lux arányban ugyan a led a legkiemelkedőbb és az élettartama is 10szerese bármelyiknek, tehát a led az nagyon energiatakarékos dolog, de az a baj vele, hogy 1db led, túl pici önmagában.

Vannak mos ezek az 1 és 3 Wattosak elérhető áron, aztán slusz, de azzal hiába pakolod tele az akváriumot, a sok kicsi, nem megy sokra, mert attól még az egy pontra jutó fénymennyiség kicsi marad.


Te egy nagyobb felületre pakolhatsz belőle sokat, de akkor is gyengén világít. Egy nagy izzó egy pontra jutó fénye ennél sokkal nagyobb, a 20szorosát simán levilágítja.


Létezik persze 10 Wattos led is, olyan ami 1db led és 10Wattot tud, és az már jobb akváriumhoz ha olyanokkal pakoljuk tele, lehet is behozatni külföldről horror áron.

Csak arra leszek kíváncsi, hogy mi lesz ezekkel később.

Biztos olcsóbbak lesznek, nem?

2011. aug. 31. 02:53
 6/18 anonim ***** válasza:

"A T8 neon sztem 3 éven belül megszűnik"


Legyen inkább 30, szerintem reálisabb.


A ledek színhőmérsékletének a mérésével vannak gondok, úgy tudom, semmi elfogadott módszer nincs, nagyon kiforratlan més ez a része.

Most, akvarisztikában inkább kiegészítésnek használják. Vagy ha önmagában, akkor leszarják, milyen a fény minősége.

Ahhoz, hogy nyugodtan használható legyen akváriumokhoz, pontos spektrumképet kéne mérni, és közzétenni, valamint fele ennyibe se kellene hogy kerüljön.

2011. aug. 31. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Jó, úgy legyen, mert nem akarom még egy jó ideig kidobni a T8 foglalataimat :)

Meg az is igaz, hogy a ledek spektruma még nem a legtutibb.

2011. aug. 31. 08:35
 8/18 anonim ***** válasza:
Nekünk van egy saját készítésű ledesünk 5 led van rajta(1db kb. 700Ft)és 70L-hez használjuk és nagyon jól bevilágítja az akváriumot jobban mint a neon,majd teszek fel róla képet,a mai ledek már nem olyanok mint régen.
2011. aug. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Olyan szerintem egyébként sem lesz, hogy a t8 megszűnik. Ez olyan, mint ha csak a fehér izzó, vagy a gömb alakú szűnt volna meg. Vagy mint ha csak a 60 perces kazetta szűnt volna meg, a 90 perceset meg tovább gyártanák még most is.

A T8 T5 T4 kompakt stb között minimális különbség van. Mindegyik ilyen elven működő fényforrás fogyasztását lehet úgy számolni, hogy kb. 1/5-e a wolframszálasnak.

Ha a T8 gyártását megszűntetik, megszűntetik az összes fénycsövet, úgy ahogy vannak.

Lehet az 26mm, 16mm, egyenes, görbe, kör alakú, kompakt, vagy amit cssk akarsz, egyre megy. Nincs köztük akkora különbség, hogy bármelyiket is megérné tovább gyártani, ha valamelyiket, már nem éri meg.

Az egész fénycsöves technológiát szűntetik meg, ha rákerül a sor.

Ehhez viszont első körben az kell, hogy pl. ne legyen egy újabb világméretű recesszió. Aztán valami épkézláb globális gazdasági terv, a a válságból való kilábaláshoz.

Ezek után, talán megmozdul a kutatás/fejlesztés szegmens, ami jelenleg kb. 5-6 éve egyhelyben toporog.

Már ami az érdemi dolgokat illeti, mert kütyükből, meg böködős mobájlból persze mindig vannak újak...

2011. aug. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

14:33 Jó fotózd le, kíváncsi vagyok


17:21 Böködős mobájlból :DDD ez jó. Egyébként igazad lehet.

2011. aug. 31. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!