Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az ancinak miért kell 100L-es...

Az ancinak miért kell 100L-es akvárium? Tudom, hogy van olyan amelyik nagyra nő, de vannak méretek és vannak olyanok amik kicsik maradnak, annak is 100L-es kell? :S

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
melyik az a faj amelyik kicsi marad? engem is érdekelne :D én úgy tudom 10centinél nagyobbra nőnek
2011. szept. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
am én is láttam ancit kis aksiban, nanoba lehetett vagy 10 liter, meg 50 literben is, de azok albinók voltak. és jól érezték magukat
2011. szept. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
az Ancistrus temminckii nekem 50 literes akváriumban hihetetlenül szaporodott... a legnagyobb sem volt 8 centinél nagyobb...
2011. szept. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Platypus ***** válasza:

Az Ancistrus alatt egy fajt értünk, az Ancistrus temnickii-t, ami bizony nagyra nő, bő arasznyira. De főleg nem ez az oka a nagy területigénynek, hanem hogy ivaréretten területvédő. A hímek elég csúnyán képesek zaklatni a többi halat, ha nincs meg a megfelelő akváriumméret. A fiatal Ancik persze kisebbek és elférnek kisebb helyen is, de ugyebár megnőnek. Ha meg nem nőnek meg, az súlyos ammóniamérgezésre utal, erre számítani szintén nem szép dolog egy állattartótól.


Létezik kisebb testű algázó is, ez az Otocinclus. Az egyszerűen beszerezhető fajok közül az összes többi még az Ancinál is nagyobb és területigényesebb!

2011. szept. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Feltehetően a többség Ancistrus cirrhosust, esetleg A. chagresit tart, a temmincki igazából nagyon ritka, ha egyáltalán behozzák. www.diszhal.info !
2011. szept. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
igazad van, elírtam a nevét... Ancistrus cirrhosus -ok voltak...
2011. szept. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Platypus, legalább 40-60 féle Ancistrus sp. létezik, és akkor még ott vannak a Baryancistrusok, Hypancistrusok, Megalancistrusok, stb.
2011. szept. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De ha vkinek az ancija kicsi és nem nő meg nagyra akkor ő mér nem tarthatja egy 50L-es akváriumban?
2011. szept. 6. 20:21
 9/9 Platypus ***** válasza:

Tényleg van úgy pár száz algaevő az akvarisztikában. De ezek ritkaságok, amik legfeljebb véletlenül kerülnek a magyar boltokba, és az átlagember soha az életében nem találkozik velük.

A kereskedelmi forgalomban egyetlen faj gyakori, amit "Ancistrus teminckii" néven könyvelt el a szakirodalom. Többek szerint ez más faj, vagy több faj, de olyat is hallottam, hogy ez valójában több Ancistrus faj hibridje. Igazából lényegtelen, egyetlen állatról beszélünk, aminek még van egy halom tenyészváltozata is. 300 Ft-ért megvehető bármelyik kis halasnál, arasznyira nő meg és a hím igen tapló módon képes viselkedni az akváriumban.

Szerintem nem túl valószínű, hogy bármelyik itteni kérdező más fajjal rendelkezzen.

2011. szept. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!