Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem bír felúszni még...

Miért nem bír felúszni még enni sem?

Figyelt kérdés
A héten már két guppim megdöglött(kb két hete vettem őket egy olyan boltba ahol eddig még nem vásároltam),de most a másik két guppim is elég rosszul néz ki,pedig ők már régóta nálam vannak,eddig semmi bajuk nem volt...:S Egésznap lent vannak a víz alján és még enni sem jönnek fel.próbálkoznak,de mintha nem bírnának,pedig nem látok rajtuk semmi elváltozást.Mi lehet ez szerintetek és lehet hogy az új halak hoztak be vmi fertőzést?félek hogy minden halam beteg lesz,eddig sosem volt semmi bajuk és nem tudom mi ilyenkor a teendő
2011. szept. 8. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Minden új halat karanténozni kell, éppen ezért. Ez valamilyen komolyabb betegség lesz, baktérium okozta bélgyulladás, hasvízkór, darakór szokta így lefektetni a halakat. Kezelni ilyen esetben már nem igazán érdemes, a betegeket külön kellene venni, az egészségeseket fagyasztott kajával etetni, ha látsz elváltozást, célirányoan kezelni. Cseréld a víz 30%-át hetente, legyen jó a vízminőség. Esetleg egy parakillel meg lehet próbálkozni, de akkor mégsűrűbb vízcserék (kezelés előtt és minden 3. napon), etetés nuku. Viszont ezzel a lebontóbacikat hazavágod, azt tudnod kell.
2011. szept. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ma reggel már beüzemeltem a kis akváriumot is,igaz az csak 30 literes de talán a célnak megfelel...a heti részleges vízcserém eddig is megvolt,de most még jobban fogok figyelni rá.ilyenkor célszerű lenne egy teljes akvárium fertőtlenítés is nem?mondjuk azt nagyon nem szeretném ,mert már 7-8 hónapja tök jól működik(legalábbis eddig)és nem is nagyon van addig hova tenni a többi halat.jó tudom h meglehet ezt csinálni egy napos állott vízzel is,de én ennek nem vagyok a híve,jobb szeretem ha megvan az a minimum egy hét üresjárat,de jelen pillanatban erre esélyem sincs:S te mit csinálsz ilyen helyzetben?
2011. szept. 8. 20:11
 3/4 A kérdező kommentje:
Ma reggel megnéztem nagyon alaposan a halakat és láttam egy pár apró fehér pöttyöt rajtuk...rákerestem mi lehet ez,elvileg darakór,de ott nem írják tünetként hogy ennyire legyengülnek hogy még úszni sem bírnak...a gyors kopoltyúmozgás az stimmel meg a fehér pöttyök,de viszont vakarózni se látom őket.elkezdjem azért darakórra kezelni őket vagy ez más betegség lesz?és ha igen akkor melyik szer a legjobb rá?malachitzöld, parakill, vagy a formit.ezt a hármat javasolják,szerintetek melyik a leghatásosabb?
2011. szept. 9. 06:59
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A 30 literes tökéletes lesz karanténnak. Oda vedd ki az összes halat, teljesen friss, de állott vízbe. A hőmérsékletet mikor már benn vannak, emeld meg 28-29 fokra. Kezeld őket parakillel vagy parakill turbóval (első nap megfelelő adag, 3. nap 50% vízcsere és újabb adag, 6. nap újra 50% vízcsere, szükség esetén újabb adag, ha már tünetmentesek, akkor mehetnek vissza a helyükre). A karantén akváriumban ne világíts, ne etess és alaposan szellőztesd, ha lehet ne a rendes akváriumi szűrőddel, ide elég egy levegőztető.


A rendes akváriumot nem kell fertőtleníteni, csak cseréld le a víz 50%-át. Gazdatest hiányában maguktól elpusztulnak a kórokozók. Itt világíts nyugodtan, a hőmérsékletet is emelheted, ha van rá mód, úgy hamarabb elöregszenek (2-4 nap alatt elpusztulnak).


A kezelés végén óvatosan kezdj etetni, először a szokásosnál kisebb adaggal.

2011. szept. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!