Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kezdjem el? Arra...

Hogyan kezdjem el? Arra gondoltam, hogy szeretnék egy picike akváriumot, mondjuk 25*25*25-öset az ugye kb 15 liter, semmiképp nem akarom túlzsúfolni 5-6 kis termetű halat mondjuk egy két növénnyel?

Figyelt kérdés
Tudom, biztos volt róla már szó, de ne haragudjatok, nincs erőm kikeresni! :) Milyen fajokat ajánlanátok? Világítást még megoldom, de a szűrő/levegőztetőt ha lehet kispórolnám. Tényleg egy low-budget olcsó kicsike akváriumot szeretnék! Segítsetek, minden tanács tipp jól jönne! Köszi előre is!
2011. szept. 9. 17:52
1 2
 11/16 gfero ***** válasza:
na kezdjük az elején.kell egy min.25-30 literes akvárium amibe megfelel egy sima szivacsszűrő.tehetsz bele 5 db endler guppit vagy zöldsávos törperazborát esetleg sarlófoltos vagy törpe szívó harcsát.de télen ha nincs a lakásban min.24 fok akkor kel egy 25w-os fűtő is.és ami fontos még a sok élő növényzet az akváriumban amit a világítás függvényében lehet telepíteni.
2011. szept. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Túlzás lenne 5 e book?

Az úgymond "terveidben" gyakorlatilag nincs olyan rész, ami jó lenne. Nincs egy mondata, amibe ne lehetne belekötni, ezzel a tudással meg hozzáállással kb. percenként hozhatnál végzetes döntéseket. Egy ilyen alap felkészültség nélkül belevágni nem vakmerőség, hanem hülyeség.

Hogy az akvarisztika legalapvetőbb összefüggéseivel (szűrés, méretek) tisztában legyél az nem túlzás, hanem tényleg a létező legminimálisabb dolog, amit kénytelen vagy elsajátítani.

Ha nem olvasással sajátítod el pár nap alatt, akkor majd párszáz hullán keresztül sajátítod el néhány év alatt. De megkerülni akkor sem fogod tudni.

2011. szept. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nah, nincs semmi gond :)

Igaz, jobban utánanézhettél volna az akvarisztikának, mielőtt úgy gondolod hogy belekezdesz, de már magában az is jó, hogy utánaérdeklődsz itt a dolgoknak. Szerintem a többiek egy csöppet túlzásba estek, de most nem ez a téma. Szóval:

Ha már az ember akváriumot tart, akkor azt az akváriumot és a benne élő halakat tartsa jól, jó életkörülmények között. Nem a hal ragaszkodik ahhoz, hogy az embernél élhessen fogságban, hanem mi leljük örömünket a tartásukban, tehát az a legkevesebb, hogy ügyelünk rájuk. Csak úgy tudod örömödet lelni a haltartásban, ha halaid jól érzik magukat, nem stresszesek a rossz körülmények miatt, az akváriumot pedig tiszta, ápolt és kellemes benyomást nyújt. Alap, hogy a halaknak szüksége van szűrőre a már említett okokból. Kell még ugye a fűtő, meg egy hőmérő is, mert a legtöbb akváriumban tartott halfaj trópusi, és ezek meleg (24-27 C°) vizet kedvelnek. Nem árt, ha van világításunk is, mert a halak többsége csak jól benövényesített környezetben érzi jól magát, a növények növekedéséhez pedig alap a fény (+tápozás). Kezdőként minél nagyobb egy akvárium, annál jobb, mert a biológiai egyensúly könnyebben kialakul. Szerintem neked egy 54 literes akváriumszett lenne a legideálisabb, az kezdőknek még viszonylag megfelel, maga a szett (ami tartalmaz szűrőt, fűtőt, tetőt, világítást és egyéb kiegészítőket is) olyan 20.000 ft körül van. A halak, növények, aljzat, dekoráció stb. összesen talán még 10-15.000 ft. Szerintem ez így nagyon baráti.

Az akvarista.hu-ra érdemes felregisztrálni, ott bármit megkérdezhetsz a fórumon, tapasztalt akvaristák véleményeit is kikérheted az ötleteidről. A díszhal.info című oldalon tudsz tájékozódni a különféle fajok igényeiről, tartásáról. Az [link] oldal elolvasását mindenképpen ajánlom, ezen szépen le vannak írva az alapok, de e mellé én is ajánlom Zsilinszky könyvét. Ha budapesti vagy, akkor az aquadeponál érdemes körülnézni szetteket / kiegészítőket / halakat illetően.

Dióhéjban asszem ennyi... Ha akvárimot szeretnél, azt érdemes jól csinálni, mert csak akkor tud örömet szerezni, ha a halaid jól érzik magukat és nem döglenek meg szűrő hiánya, hely szűke vagy egyéb okok miatt... Nagyon szép dísze tud lenni a lakásnak, megér pár órát utánaolvasni az alap dolgoknak, ráadásul szerintem az akvarisztika még érdekes is :) Hajrá ;)

2011. szept. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Előző (21:40) vagyok, ha egy 54 literes akváriumban gondolkozunk (és ez tényleg nagyon minimális méret), akkor én ebbe a következő fajokat ajánlanám:

Vagy 8 db amandalazac (Hyphessobrycon amandae), vagy 5-6 db Platti (Xiphophorus maculatus), vagy 1 db hím betta (Betta spledens). (Algázó hal is jól jönne, de az 54 literbe sajnos már nem fér bele.) Ezek a fajok viszonylag könnyen tarthatóak, és egész csinosan néznek ki. Utóbbi kettőnek rengeteg szín / tényészváltozata van, bőven van választék. Javasolhatnám még a szivárványos guppit, de nem teszem; Nagyon szép színes halacskák, cukik meg minden, de sajnos nagyon könnyen el tudnak szaporodni. Pár hét alatt összehozhatnak egy akkora csapat kisguppit, amekkorát a víz már nem bír el. A kicsikkel meg nem lehet micsinálni, még az állatkereskedések sem sűrűn veszik be, mert nagyon sok van belőlük. Igaz, a platti is egy elég szapora faj, de nem annyira mint a guppi, és náluk van esély rá, hogy el lehet adni őket állatkereskedésnek / ha meghirdeted őket, van rá esély hogy megveszik. Ami még fontos, hogy az állatkereskedésekben ne nagyon kérj tanácsot a halak társítását illetően, mert a boltosok (sajnos) nagy része egyáltalán nem ért a halakhoz, vagy ha igen, akkor is az a céljuk, hogy minél több halat vegyél tőlük, és minél több pusztuljon el nálad, hogy aztán mennyél megint újat venni... Szóval jobb neten :)

2011. szept. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat és a segítséget! Főleg azoknak akik normális hangnemben válaszoltak és érdemi tanácsokat is adtak!! Azoknak, akik nekem estek, azoknak elárulom, hogy nem 13 éves vagyok, nem kell lecseszni, ellenben majdnem elvették a kedvem az egésztől.... Akváriumom lesz, van felelősség érzetem, szeretem az állatokat, ezért jött egyáltalán az ötlet.
2011. szept. 10. 17:12
 16/16 anonim ***** válasza:

szerintem egy kezdő haltartónak elég ezt elolvasnia, ebben sok minden benne van, alap dolgok. pláne, ha valami kezdőknek való, könnyen tartható halat tart.. pl guppi szerintem megfelelő, és ha csak pl. hímeket tartunk belőlük, akkor nem is szaporodnak. vagy betta

akvárium az minimum 30l-es legyen, és szűrő feltétlenül kell bele..(aksi méretének megfelelően)

ha a lakásban nem csökken 18C fok alá a hőmérséklet, akkor guppiknak fűtő sem kell, bettának már igen. azon kívül hőmérő, aljzat, élő növények.


[link]

2011. szept. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!