Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy oldjátok meg az aljzatpor...

Hogy oldjátok meg az aljzatporszívózást ilyenkor?

Figyelt kérdés
Elég apró szemű fekete aljzatot vettem.Nem fogja beszívni a porszívó azt is?Megnéztem és elvileg simán átférne rajta.Tudom hogy elvileg nehéz ahhoz,hogy beszívja,de a másik aksimba olyan aljzat van ami nagyobb szemű és nem fér át rajta,de van hogy még azt is beszívja(illetve csak beszívná ha átférne).Ti ezt hogy oldjátok meg hogy az aljzat maradjon,de a koszt kiszívja?
2011. szept. 11. 09:02
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Tölcsért kell tenni a végére, akkor visszaesik az aljzat.

Ez egy gyári:

[link]


De csinálhatsz te is ilyet félbe vágott pet palackból is.

2011. szept. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én próbáltam de nem működött palackos módszerrel :S.
2011. szept. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor rosszul csináltad, utolsó válaszoló.


http://www.youtube.com/watch?v=Ir3R_vFXPGs


Ebben a videóban kb. 7:20-tól mutatja a pasi, hogy kell. Persze ha sok a növényed, akkor nem lesz ilyen egyszerű, de jó szűréssel nem kell majd ennyire takarítani. Leszívócsővel is simán lehet aljzatporszívózni, mi a legkisebb szemcséjű kvarchomokot is csak simán csővel szívjuk le...annyi a lényeg, hogy nem kell közel nyomni a cső végét a talajhoz, csak kicsit mozgatod a kosz körül a vizet és be is fogja szívni. De egyébként meg nem szabadna annyira sok mulmnak felhalmozódnia...nekünk azért volt problémás, mert sügérek voltak benne, azok meg kicsit sokat ürítenek...hiába volt külső meg 2 erős belső szűrő is bent (az egyik powerhead ráadásul). Ha nincs túltelepítve az akvárium és jó erős szűrés van, és nem etetsz túl, akkor annyi bacinak elégnek kell lenni, ami a szűrőben van, azok meg le fogják bontani.

2011. szept. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 eric_cartman ***** válasza:

Én vettem ha jól emlékszem 1200Ft-ért egy mulmozót, nem egy nagy márka, de működik. Nem szokta felszívni a talajt. Próbáltam én is palackkal, de nem voltam elég türelmes, nem sikerült jól megcsinálni. Megláttam ezt, nem volt drága és inkább megvettem. Ebben van egy kis golyó is, így nem kell szívni csak rázni és elindul a víz benne.


Egy tipp: lehet, hogy ez egy elég amatőr és nem a legjobb megoldás, de kipróbálhatod, hogy a leszívó cső végére raksz egy kis drótot, fadarabot amivel picit felkavarod a talajt és a mulm így a vízbe lebeg és ezt a csővel le tudod szívni. Amíg nem lesz működő mulmozód addig szerintem ez is egy megoldás lehet

2011. szept. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!