Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ősszel, télen hogy oldjátok...

Ősszel, télen hogy oldjátok meg nálatok a lovaglást?

Figyelt kérdés
Arra értem, hogy hogy lovagoltok rossz időben. Ha a lovardában van fedeles, akkor megoldható persze minden, de ha nincs, akkor marad a kinti pálya és a terep. Ősszel még megoldható, de ha esik, akkor ki sem mentek? Vagy télen hogy lovagoltok? Hóban, csúszós talajon?
2011. okt. 9. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:

ahova régebben jártam, ott simán kimentünk télen a hóban is, nem voltak patkolva a lovak, viszont nagyon megválogattuk h hol milyen jármódban közlekedünk.

Most télen többnyire fedeles, de néha terepezünk is.

Ha esik az eső, akkor fedeles.

2011. okt. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
igen, tavaly mi is lovagoltunk a hóban. Csak annyit tudok leírni mint az első. Most már fedelesben leszünk.
2011. okt. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 x) ***** válasza:
Én ugyan úgy lovagolok hóban is (persze azért kicsit kevesebbszer)... mondjuk általában van a lovainkon téli patkó. Csak arra kell vigyázni hogy ha leizzad akkor takarózni kell nehogy megfázzon. Esőben meg lehet pár nap szünetet tartani.
2011. okt. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

kedves kérdező, sajnos én is ebben a sz*r dologban szenvedek,mert nálunk nincs fedeles. Igy sajnos sárban nem is megyek lovagolni,mert féltem a lovat is ,meg én se szeretnék a ló alá kerülni mert megcsúszunk a kanyarban.

amugy a kérdésed arra irányult,hogy ha nincs fedeles ugye?? Mert akkor nem kellene azt válaszolni hoyg mentek a fedelesbe,mert a kérdezőt gondolom nem ez érdekli.

2011. okt. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

télen nyáron terep mindig(fogattal)

otthon tartom a lovam nincs se pálya se fedeles.

marad a lovaskocsikázás

2011. okt. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

kedves 18:57-es!

Nem azt kérdezte h ő mit csináljon, hanem azt, h a válaszolók hogy szokták megoldani.

Most akkor szerinted az ne is válaszoljon, akinek van lehetősége fedelesbe lovagolni?

2011. okt. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Terepen télen-nyáron, esőben, hóban.
2011. okt. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekünk egyelőre nincs fedeles (most készül a lovi) én is új vagyok, és edzőm mondta, hogy ha a lovamat nem zavarja az eső, és én sem vagyok kényes, akkor jó homokkal van felszórva, szóval nyugodtan mehetünk. :) Most is esőben lovagoltunk, semmi gond nem volt. :) Télen egyébként terep, de a pályát is meg lehet csinálni, csak óvatosan, és ésszel :)
2011. okt. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk sincs fedeles. Ha esik az eső, akkor nem lovaglunk, meg ha nagyon fúj a szél. Hóban lehet. Két éve télen a legnagyobb hóban, mikor leesett, és nem járt se komp, se a busz Szentendre fele, és környékén, akkor is lovagoltunk.

Nekem a fedeles nem az időjárás miatt kéne, persze amiatt is, de sokkal rosszabb, hogy mivel nincs, nálunk nincs világítás a pályán, így sötétben, késő délután már nem lehet megoldani a lovaglást.

2011. okt. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs fedeles, sem pálya, csak terepre járok lovagolni. A hideg nem akadály, fel lehet öltözni. Ha esik az eső akkor nem megyek, vagy ha nagyon metsző a szél, amúgy meg tök buli hóban, hóesésben lovagolni. Ilyenkor nem is pályázni kell, hanem felfedezni a természetet, lóhátról hógolyózni, hülyülni, hogy egymás nyakába rántjátok a havas ágakat. Sártól sem kell félni, sarkas patkó kell és már lehet is menni.
2011. okt. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!