Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskagazdikat kérdezem,...

Macskagazdikat kérdezem, fontos! Ti hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Nos, nagyon szeretnék egy macskát, de gondot jelentenek az utazások. Az a kérdésem, hogy TI hogyan hangoljátok össze az utazásokat a cicával? Mennyire megbízható, emberséges/(macskásságos) egy "macskapanzió"? Válaszokat előre köszönöm!:)
2011. szept. 3. 22:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%

Mi idén egy hétre otthon hagytuk csak 2x ment fel hozzá egyik ismerősünk. Kapott bőven száraz kaját és két nagy tálnyi vizet.

Szerintem ti is nyugodtan otthon hagyhatjátok pár napig:)

2011. szept. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Milyen hosszú utazások és milyen időközönként?

Ha van vki, aki megeteti, akkor nem gáz.

Panzió meg évente 1-2szer max. Én gyakrabban nem adnám be.

2011. szept. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
az élet mostanság úgy alakult, hogy negyedévenként 2-3 hétre utaznánk el.. hát igen, én is így gondolok a panzió felől, a macska egyébként sem szereti nagyon, ha ide-oda hurcolják.. viszont arra se lenne szívem, hogy csak úgy itthon hagyjam..
2011. szept. 3. 22:47
 4/12 anonim ***** válasza:
nekem 2 van pont ezért, hogyha nem vagyok itthon, ne unatkozzon. nekik is jobb társaságban.
2011. szept. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
hát igen, az úgy tényleg jobb.. na meg hát az allergia:D mondjuk az még valahogy megoldható.. áhh pedig nagyon kéne az a cica:D..
2011. szept. 3. 22:54
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem is kettő van és általában megkérek valakit h jöjjön fel kicsit játszani meg etetni, de 3 napig simán elvannak egyedül :D illetve nekem még barátnőm is szokott vigyázni a cicákra ha úgy van. Elviszem hozzá és kész
2011. szept. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi ha utazun akkor egyik rokonom jön át naponta/2naponta,ad neki friss vizet,sok száraz és alutasakos kaját:) aztán ha hazajövünk akkor mindig nagyon örül nekünk,olyan édes
2011. szept. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

Én az ellentábor volnék :D Nem mertem itthagyni őkelmét 7 hónaposan egyedül 3 hétre. Lett volna egy nénike a szomszédban aki gondját viselte volna, de nem volt szivünk itthon hagyni bár mondják a cica a házhoz ragaszkodik,de szerintem hozzánk is mert nagyon érzékeny bújós cica reggel mindig vár minket a szobaajtó előtt és követeli, hogy vegyük fel és simogassuk :)

Kocsival utaztunk 14 órás út volt nem volt vele probléma,sokszor megálltunk hámmal sétáltattam :D aztán otthon párom szüleinél volt,eleinte nem találta a helyét de aztán elvolt.

Ha a cica nyugodt természetű viheted magaddal na és ha nem hosszú az utazás,előtte érdemes kocsihoz szoktatni ne legyen számára annyira idegen a zaj a szag a bezártság a mi cicánk eleinte azért meg volt rémülve ,de aztán szépen lenyugodott. Mi csak nyáron utazunk hosszú időre ,karácsonykor marad itthon 1 hetet ki fogja ki kell bírnia ,repülni azért nem fogunk vele :)

Macskapanziót neee! Eszembe sem jutott volna,hallottam hogy külön elzárják őket és nem tudnak velük foglalkozni és ki tudja hogyan viselné a sok cica társaságát az idegen helyet és még a gazdi sincs vele. Inkább ne.

2011. szept. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
utolsó: nem vagy te ellentábor, én is utaztattam a cicát mindenhova egy napra is, amíg egyedül volt, de ketten már nem unatkoznak, és látszik h a cicák mennyire szeretik a gazdájukat, mert bukfenceznek örömükben ha hazaérünk :D Két cicával utazni viszont már nagyon gáz....egyiknek mindig van vmi hasfájása, bár a kicsi elalszik rögtön, amint elindulunk :)
2011. szept. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha ilyen gyakran kell elutaznod akkor ne vállalj cicát. Ne utaztasd 3 havonta, és ne vidd 3 havonta panzióba. Mert meg fog hülyülni. A macska nagyon rosszul tűri a változást. Nagyon ragaszkodnak a helyhez amit megszoktak. És pláne rosszul hangzik ha mindez nem hogy egyszer-egyszer történne meg, hanem kifejezetten gyakran.

Ha állatot szeretnél, akkor kutya, ők jól tűrik ha más helyre kerülnek főleg ha a gazdija vele van.


Én macska barát vagyok - nekem négy is van - de ilyen esetben ne akarj cicát.

2011. szept. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!