Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek milyen növény...

Szerintetek milyen növény lehet ez?

Figyelt kérdés

Egy akvaristától kaptam ajándékba, garnélákat vettem tőle meg mohát, és hozta nekem. Azóta sokat nőtt, van táptalajom meg tápozok is, úgy néz ki tetszik neki a hely. De nem tudtam rájönni, mi lehet. Szerintetek?

[link]

[link]


2011. szept. 14. 16:48
 1/7 Platypus ***** válasza:
100%
Vízi hortenzia - Nomaphila stricta
2011. szept. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. szept. 14. 19:03
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, tudom, hogy nem ez a kérdés, de a Westendbe a Kutsera díszállatban lehet kapni egy másik fajta Vizi hortenziát is, meg Ludwigia repens-t is. És ha a Hortenziád jól érzi magát, akkor ezek is ugyanúgy szaporodnának nálad ezerrel.
2011. szept. 15. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi hable! Hát van 1-2 fajtám most, ami úgy néz ki nem bírja nagyon. Még a nano-ba voltak bent, ott úgy nézett ki, hogy jól vannak, aztán itt meg folyamatosan kell leszednem az elsárgult leveleket. Mondjuk az az érdekes, hogy pl. a Hemianthus callitrichoides 'Cuba' totál jól érzi magát, pedig hát nagyon fényigényes...ellentétben vele az Echinodorus tenellus meg döglődik...pedig ebből kaptam egy vödörnyit, meg hát indával szaporodik...szaporodik is valamennyire, csak elrohadnak a levelei szép sorban...ahogy hoz egyet, az alsó rohad is el. Többi az szépen nő minden,. Van táptalajom (Aquabasis plus, felette meg Manado), meg tápozok is folyékonnyal, de hát nem tudom mi baja. :) Jelenleg most 16 féle növényem van.
2011. szept. 15. 08:36
 5/7 anonim ***** válasza:

A Hemianthus callitrichoides 'Cuba' az ügyes, mert nálam kidöglik, úgy mint a glosso is. A cuba csak pár centisre nő magasságban és kerekebbek a levelei.


Viszont van a Hemianthus micrantemoides, ami akár 20 centisre is meg tud nőni magasságban. Ez nekem jól szaporodik. Ennek a levelei egy kicsit hosszúkásabbak, úgy nézem, de csak ennyi a különbség.


A boltban meg se tudom megállapítani, hogy melyik melyik, mert amíg kicsik, addig olyan egyforma mindkettő :)


Mini növények közül még a Pogostemon helferi tetszik nekem, ezt az Aqua depóban árulják. Na ez szintén jól megvan nálam.


Fűszerű növényből meg a lilaoepsis, ami nekem kipusztíthatatlan, csak az olyan lassan nő, hogy megöregszek mire befüvesedik tőle az akvárium.


Nem is tudom, hogy nálam mi van még. Van még Marsilea hirsuta, hát ez nincs meg olyan túl rég, hogy erről tudjak nyilatkozni. Ez elméletileg gyorsan nő, de könnyen be is algásodhat. Vannak közte olyan kis levelek is amik világosabb zöldek és olyanok mint a 4 levelű lóhere, csak miniben, úgyhogy ez is ilyen cuki kis aranyos növény :)


Én jobb szeretem ezeket a kisebb növényeket különben, de hátra raktam én is nagyot, szóval nekem nincs olyan túl sok féle, de ami van azt már ismerem. Ami meg egyszer kidöglött, olyat nem vettem többször, mert azt úgy gondoltam csak pénzkidobás lenne.

2011. szept. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nekem ezek vannak most:

Anubias barteri var. nana

Anubias barteri

Echinodorus harbii rose

Echinodorus tenellus

Hemianthus micranthemoides

Sagittaria teres

Cryptocoryne aponogetifolia

Cryptocoryne parva

Cryptocoryne wendtii

Cryptocoryne affinis

Taxiphyllum barbieri

Microsorium pteropus

Hemianthus callitrichoides "Cuba"

Bacopa monnieri

Nomaphila stricta

Vallisneria spiralis


Volt Rotala rotundifolia-m is, de olyan fonalalgás lett, hogy ki kellett dobnom... :( Még a nano-ba volt, szerencsére már nem nagyon vagyok algás, kicsi fekete ecsetalga meg ez a fonalalga van, de kezd visszaszorulni szerencsére...garnélák miatt semmit nem merek használni az alga ellen, marad a vízcsere meg ilyenek. :) Meg szedegetem lefelé meg levágom a fekete leveleket...


A HM nálam is nagyon nő amúgy. 1 hónap alatt dupla adag lett. :D

2011. szept. 16. 19:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Na akkor te is végigpróbálod az összes növényt :)


A nagy levelű Echinodorus nekem egyszer volt, de olyanok lettek a levelei, mint a szita. A Saggittariának és a vallisneriának pedig elvékonyodtak a levelei.


Cripto parva szerűségem van most 2db, azok szépek viszont mikor egy kicsit levágtam a gyökerét elsárgult pár levele, de aztán helyrejött, hát nem érdemes vagdalni.


Hortenziából nekem van 2 féle, egy szélesebb és egy keskenyebb levelű, azok tök szépek, ilyet barátom akváriumába is raktam, hogy nőjön ki a vízől, mert az ki tud és szerintem úgy még szebb.


Rotala nekem se jött be, az volt barátom akváriumába de algás volt, mondjuk ott minden algás volt egy időben.

Ott az indiai vizicsillag volt az egyetlen ami nem algásodott be :)



Bacopa monnieri van még nálam, az nem olyan rossz, lassan nő, viszont szép.


Meg van Hydrocotyle leucocephala az gyorsabban nő, egy adagot véletlenül kiszárítottam mikor leszívtam a vizet, de még maradt pár szál. Annak olyan jó illata van különben :)

2011. szept. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!