Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrő terv? (bőv. Lent)

Külső szűrő terv? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Szerintetek ez mennyire lenne kivitelezhető?

[link]

40 literes az akváriumom. Nem sok a 300 L/h? Nincs még meg a vízpumpám csak én ennyit láttam a legkisebbet. Vagy esetleg vegyek egy olcsóbb belső szűrőt és azzal hajtsam meg? És ha csak ez lenne benne akkor ennyi elég lenne?


2011. szept. 23. 22:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
az a cső ami vissza nyomja a vizet az aksiba az az üvegből jön ki XD am sztem ha veszel egy sima 200l/h belső szűrőt az bőven elég 40l be nekem 130-as van most 1000l/h val és tök tiszta külső nélkül szal sztem hagyd ezt a tervet
2011. szept. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Egy 130 literes akváriumot sokkal könnyebb tisztán tartani, mint egy 40-eset, úgyhogy szerintem semmiképpen ne mondj le a külső szűrős tervedről. Nem lesz sok a 300 l/ó, mert rengeteg dolog lecsökkenti majd a teljesítményét. A szűrőanyagok ellenállása például. Viszont sokkal jobban járnál, ha nem az akváriumban lenne a pumpa, hanem a szűrőben. Az elv gyakorlatilag ugyan az marad. Egy vastag csövön folyik ki a víz, mint mikor aljzatporszívózáshoz leszívod. Felül pedig a vízpumpa nyomja vissza. Így kicsit alacsonyabb lesz a szűrődben a vízszint, mint az akváriumban. Érdemes szabályozható pumpával csinálni, hogy be tudd lőni a megfelelő teljesítményt.
2011. szept. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Murr!

[link]

Valami ilyesmire gondoltál?

Ha nem akkor milyenre?

2011. szept. 23. 22:59
 4/20 A kérdező kommentje:

[link]

Ja és ebből a legkisebb megfelel?

2011. szept. 23. 23:00
 5/20 anonim ***** válasza:

Ja, csak ezzel a vízpumpával az a hogy nekem is van és nagyon könnyen telemegy kosszal, eltömődik, aztán szét kell szedni, megtisztítani. Ne olyat vegyél.


A powerhead jobb, az nem tömődik el, a tengeribe ilyesmit használok. Ez megy fél éve úgy, hogy nem kellett még kivennem a vízből tisztítani, még nem tömődött el:

[link]

2011. szept. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Igen, pont úgy gondolom, ahogy lerajzoltad. A szűrő így lehet olyan magas, mint az akvárium, hiszen annál a vízszintnél úgysem lehet magasabb a szűrőben sem. Szerintem jó abból a legkisebb vízpumpa, nem koszolódhat el, mivel a tiszta vizet nyomja vissza. Hable szerintem arra az esetre gondolt, mikor bentről nyomja ki a vizet. Oda tényleg kell a powerhead.
2011. szept. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Átrajzoltam:


[link]

2011. szept. 24. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Mindig ott lesz picit lejjebb a vízszint, ahol a pumpa van.
2011. szept. 24. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Bocsi, a kettest elrontottam, így jó :)


[link]

2011. szept. 24. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
De a kettes rajz az mindenhogy szar, mert nem csinál semmi sodrást az akváriumba.
2011. szept. 24. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!