Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrő terv? (bőv. Lent)

Külső szűrő terv? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Szerintetek ez mennyire lenne kivitelezhető?

[link]

40 literes az akváriumom. Nem sok a 300 L/h? Nincs még meg a vízpumpám csak én ennyit láttam a legkisebbet. Vagy esetleg vegyek egy olcsóbb belső szűrőt és azzal hajtsam meg? És ha csak ez lenne benne akkor ennyi elég lenne?


2011. szept. 23. 22:44
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

A 3. rajzon az olyan amilyen nekem lesz.

Még csak azt akarom kérdezni hogy a 3. rajzon a piros csövet nem kell a szűrőanyagok alá juttatni? A pumpa mellé kell vezetni?

2011. szept. 24. 06:37
 12/20 Daphina ***** válasza:
Hable a kettes szerintem nem is működne...
2011. szept. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Jól látod a hibát a 3. rajzon, a piros csövet valóban a szűrőanyagol alá, egy üresen hagyott ülepítőtartályba kell vezetni. Valami rácsot kell oda tenni, vagy egy műanyagtáblát telefurkálsz, és a lyukakon egyenletesen szétoszlik a visszaáramló víz.
2011. szept. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 24. 10:55
 15/20 anonim ***** válasza:
Igen, a 3. kép lesz a jó, csak a piros cső menjen legalulra. Én ülepítőt ilyen műanyag tojástartóból csináltam, tökéletes erre a célra. Átfúrkáltam, nagyon szépen elosztja az áramlást és ülepíti a koszt.
2011. szept. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Jajam az lehet. Nem gondoltam át annyira, csak gyorsan rajzoltam én is valamit, aztán gondoltam a többiek majd megszakértik :)
2011. szept. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ülepítőt lehet csinálni bármilyen lapos műanyag tálból is, vagy kajás dobozból, vagy az a hengeres 25db-os CD tartó tetejéből.. Fúrni rá sok lukat és a tartályba berakni alulra fejjel lefelé, lefordítva.
2011. szept. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
még annyi, hogy a 3-mas piros csövön átmennek a halak, pl a törpe szívóharcsa az direkt szeret csövekbe belebújni, ezért egy hálót kell gumizni a végére, vagy máshogy megoldani, h senki se mehessen bele.
2011. szept. 25. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Oké köszi!
2011. szept. 25. 11:04
 20/20 A kérdező kommentje:
Mekkora átmérőjű legyen a piros és a kék cső?
2011. szept. 27. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!