Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Óvodai akváriumba ajánlanátok...

Óvodai akváriumba ajánlanátok légyszi halfajtát?

Figyelt kérdés
Szo-vas nem kapnak enni, és hát a minimálisan szükséges ellátás jut nekik (van levegőztető, meg nagyjából tiszta az akvárium, de kényesebb hal bizi nem maradna meg)
2011. szept. 24. 13:59
1 2
 1/20 silverline1 válasza:
Guppi jó lesz! Van sokfajta színben, változatos és igénytelen hal! Gyorsan szaporodik!
2011. szept. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval! Guppi :)
2011. szept. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy pontosan hány literes?


Szűrő mindenképpen kell bele, és ha pl. egy téli szünetben nincs fűtés, akkor fűtő is.

2011. szept. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
nem ? hanem !
2011. szept. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Am. az elsőknek nemigazán adok igazat, csak egyetlen kérdéssel olvass lejjebb, milyen gondokat vethet fel a kis akváriumokban tartott elevenszülők tartása.
2011. szept. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy nagyjából tiszta? Akármilyen halat akarsz tartani mindegyiknek kell a megfelelő víz,amiben életben tudnak maradni,és nem szabad koszos akváriumba tenni őket.. + 2-3 hétig kell várni a halak betelepítésével.. Meg amúgy is..egy oviba minek hal? A gyerekek csak szekálni fogják őket,és abba fognak végül belepusztulni..
2011. szept. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Guppit, de csak hímeket. És tényleg írd meg, hogy hány literes, hogy meg tudják mondani az okosak, hogy hány db guppi fér el benne. Ha meg kicsi az akvárium, ajánlom a bettát, bár abból csak egy hím tartható.
2011. szept. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom pontosan hány literes, kb olyan széles-magas, mintegy lcd tv képernyője. A lányom ovijába van az akvárium, nem a miénk, nem mi tartjuk, csak jelenleg 2 db hal árválkodik benne (valami citromsárga meg egy algaevő, vagy asszem így hívják, az üvegen cuppog folyton :D) és szeretnénk még bele venni, ne legyen már ilyen kihalt.

Nem értek hozzá, biztos van szűrője is... a nagyjából tisztát meg arra értem, hogy a kavicsoknál az alján van némi zöld maszatféleség, de csak kevéske, a víz nem trutyis.

Én aranyos dolognak tartom, a gyerekek szívesen nézegetik, minden héten más csoport eteti őket, más tisztítja stb.

Most nem nagyon van keret erre költeniük, gondoltuk az szmk-s anyukákkal, hogy mi vennénk bele pár halat, csak ne makartam ,hogy az eladó valami totál oda nem illő állatra beszéljen rá, ezért kértem tanácsot tőletek.

2011. szept. 24. 17:56
 9/20 anonim ***** válasza:

Tudod,én csak azért írtam,hogy szekálni fogják őket a gyerekek,mert tudom,hogy én milyen voltam régen,óvodás koromban amikor egy nagy akváriumban voltak halaink,és anyu tisztította a vizet stb. (Márpedig a heti 1-2x 20-30%os vízcsere kell nekik,és a halak sajnos nem játékok..)Főleg az óvodások nem tudnak ilyet megcsinálni,beállítani a vízhőmérsékletet,etetni meg végképp nem tudják,hogy mennyit kell adni nekik....És nem lesz jó élmény nekik ha netán egyik-másik hal elpusztulna és ott lebegne a vízfelszínen..azt is ők szednék ki?

Szerintem vegyetek más féle halat ami tényleg nem igényel ennyi melót,mint egy hal..

Én a hörcsögöt,és a papagájt tartom nagyon jó ötletnek,mivel minden kisgyerek imádja őket,és etetni is könnyű,és nem igényel folyamatos tisztántartást,vízmérést stb.:)

2011. szept. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Szerintem vegyetek más féle halat ami tényleg nem igényel ennyi melót,mint egy hal.. "

HELYETT:

Szerintem vegyetek más féle állatot ami tényleg nem igényel ennyi melót,mint egy hal..:)

Bocsi az elírásért.:D

2011. szept. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!