Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Óvodai akváriumba ajánlanátok...

Óvodai akváriumba ajánlanátok légyszi halfajtát?

Figyelt kérdés
Szo-vas nem kapnak enni, és hát a minimálisan szükséges ellátás jut nekik (van levegőztető, meg nagyjából tiszta az akvárium, de kényesebb hal bizi nem maradna meg)
2011. szept. 24. 13:59
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nézd, ennek eldöntése nem a mi - szülők- reszortunk. Az akvárium megvan, az pedig, hogy az óvónő felügyeletével közösen számolva hány meghatározott szórásnyi kaját zöttyintenek a vízbe, nem szekálás szerintem. Az akvárium üvegét pedig alapesetből nem érik el, kopogtatni nem tudnak, csak pár lépés távolságból nézhető. Nem hiszem, hogy különösebben rossz lenne ott ezeknek a halaknak.
2011. szept. 24. 18:35
 12/20 anonim ***** válasza:
És a tisztítást ki intézi? heti 30% vízcsere,1napig állni hagyni a vizet aztán berakni.Ezt ki csinálná meg..? + ha véletlenül sok kaja kerül be akkor bealgásodik,kell venni algaleszívó készüléket,megint vízcsere.. De ti tudjátok..
2011. szept. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
A gyerekek okosak, megértik, hogy csak a szemükkel csodálhatják az akváriumot. Segítenek etetni, a tisztításban is részt vesznek, persze, amennyire a képességeikből telik. Óvónő vagyok, kiscsoportosként úgy érkeztek az oviba, hogy az akvárium már megvolt, beleszoktak, hogyan kell bánni a halakkal. Nálunk bevált. A gyerekek számon tartják a halakat, elnevezték, figyelik őket, melyik, hogy viselkedik, szerintem sokat tanulhatnak belőle.
2011. szept. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Szerintem is nagyon jó ötlet hal az oviba, de csak okosan! Amikor ovis voltam nálunk is voltak aranyhalak, de azokkal 2 nagy baj volt: A legnagyobb, hogy alacsonyan volt az akvárium és bármelyik óvodás belematathatott, a kisebbik hogy kb 50literes akvárium volt, 3 aranyhallal. Egyetlen aranyhalnak is háromszor-négyszer ekkora akvárium kellene, ezek meg voltak hárman. Ilyen kis akváriumban ráadásul nagyon nehéz fenntartani az egyensúlyt, profi akvaristának vagy állatkínzónak kell lennie az óvónőnek hozzá.

Tanulság: minél nagyobb akvárium, és olyan helyre rakni ahol a gyerek látja, de a tetejét el nem éri. + le is kell fedni jól.

Ha ez megvan, kell ugye szűrő, levegőztető, fűtő.

2 hétig összerakva, üresen járatjátok az akváriumot, és akkor mehetnek a halak.

Jó lenne tudni hány literes az akvárium. Szélesség-magasság akkora mint egy plazmatévé, na de mekkora plazmatévé? És a mélység? Anélkül nem lehet tudni hány liter. Azt mondom, előbb legyenek meg a fentiek.

Utána meg, 6 hím guppi. azok elélnek szemcsés tápon, szinte a legigénytelenebbek. és szépek, látványosak is. 6 darab szinte biztos elfér abban az akváriumban.

2011. szept. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

oh, utolsó vagyok, éppen csak azt felejtettem ki amit eredetileg írni akartam: nagyon jó ötlet hal az óvodába, a gyerekek nagyon szeretik nézni őket. minden embernek jót tenne ha a környezetében több állat lenne, hát még a gyerekek az óvodában, akiket csak műanyagjátékok meg linóleum vesz körbe az óvodában. Lehet köré játékokat szervezni, el lehet nevezni a halakat. Láthatják a gyerekek mi a gondoskodás, természetszeretetre taníthatjuk őket. Olyat is olvastam, hogy azokban a középületekben, ahol látható helyen volt díszakvárium, érezhetően jobb lett a légkör, nyugodtabbak az emberek.

Most kollégiumban lakom(egyetemi), ahol szerencsére lehet vízi állatot tartani, így halakkal együtt költöztem be, de az akváriumom túl nagy volt a szobába, és a társalgóba telepítettük. Itt gyakran vannak közösségi programok, és ha késik valami vagy valaki, akkor senki sem idegeskedik, nem átkozódik, csak leguggol az akvárium elé és elnézegeti.

2011. szept. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 silverline1 válasza:
Szerintem is aranyos dolog! Tartsatok benne Guppit, biztos nem lesz gond, tisztán lesz tartva! A gyerekek is szeretni fogják!
2011. szept. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Ha számon tartják a gyerekek a halakat és a kedvenc haluk meghal, akkor sírni fognak, nem?


Strapabíró hal szerintem a Leopárd botia, az nem annyira fogékony a betegségekre szerintem. Az főleg alul szokott úszkálni, riszálja a seggét és a talajt is túrja, így a lehulló kajákat föl szokta takarítani.


A zebradániót is nehéz kinyírni, azok sokat kergetőznek, játszanak, abból egy kisebb csapatot kéne venni, azok mindig fölül vannak, a vizen úszó kajákat eszik meg főleg.


Na most hát lehet, hogy a gyerekeknek a guppi jobban tetszik, mert az színesebb, de guppiknál és a fátylas úszójú halaknál, mint bettánál is, elég gyakori betegség az úszórothadás, néha már a boltban is betegeket árulnak, cafatos uszonyokkal, én azt csak ezért nem vennék. Persze ha sikerül egészségeset venni, akkor jó az is.

2011. szept. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Az előttem szólóknak,akik felháborodtak az ovodai haltartáson.Valoszinüleg vagy nincs gyerekük,vagy fegyelmezetllen.Nekem 3van,márnem is annyira picik,de már ovisként is segitettek az aksi körül.Teljesen fegyelmezetten,szülői segítséggel,és a mai napig imádják.A gyerek mnem kisméretű felnött,nem rossz indulatú törpe,hanem inteligens tanulni vágyó gyermek.És ha biztonságos helyen vanaz aksi,igenis tanuljanak bánni,tisztelni az állatokat.Mert sajnos nem minden gyereklátja othol ezt.Az oviban pedig minden gyerek külön egyéniség akiket össze kell tartanni,hogy közösségben is boldoguljon.
2011. szept. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Xiphophorus helleriket tegyetek bele ,nagyon strapabíró több színben is kapható,ellenálló a betegségek zömére.
2011. nov. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
A legjobb választás egy ilyen jellegű akváriumba a diszkoszhal, igénytelen takarítóhal de elviselhető a látványa. Ajánlok kb. 8 darabot, ezeket elég hetente megetetni egy tucat újszülött egérbéivel, ez még a kicsiknek is jó lecke lesz.
2012. jan. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!