Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vitorlás halakat szeretnék...

Vitorlás halakat szeretnék venni, viszont, mivel eddig nem tartottam halakat, mit hogy kell?

Figyelt kérdés

Szóval, hogy hány literes akvárium kellene, meg hogy milyen növények/vízforgató/víztisztító kéne? Kell még egyéb dolog is?

A válaszokat köszönöm! :)


2011. szept. 30. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kell, egy akvárium, 2 hal és egy szűrő, növények, világítás, hőmérő és egy automata fűtő 25 fokra beállítva.


[link]

2011. szept. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát....az a baj velük,hogy mivel nagyra nőnek,ezért 100-150 literhez 2 hal böven sok.
2011. szept. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha nemvolt még akváriumod, lehet ne vitorláshallal kezd. Bár kitudja...
2011. szept. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Vitorlásból is lehet venni picit. Pl mikor én kiválasztottam a Némóban ott rögtön azt kérdezte az eladó srác, hogy mekkora akváriumba lesz. Mert ugye nagyba lehet tenni nagyot, de talán kicsiből meg több fér. Kinek mi. Vitorlások egyébként nem egyhangúak? Nem tudom.
2011. szept. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%
Ja hogy mennyibe mennyit.? 40 literbe Picikből lehet venni 4 et szerintem de akkor ez a plafon.
2011. szept. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:

Kis akváriumba kis halat, ez eddig szép és jó, de a vitorláshal nagyra nő hamar, és akkor már nem lesz olyan vidám nekik az élet. Az a legenda pedig, hogy kis akváriumban nem nőnek meg a halak, onnan származik, hogy a súlyos ammóniamérgezésben szenvedő halak nem nőnek meg.

Ha vitorláshalat akar tartani valaki, akkor vállalja is be azt a pár száz litert.

Vagy ha 40-re van lehetősége, akkor tartson nano méretű halakat. Ennyire egyszerű a dolog, ha valaki nem akar állatokat kínozni.

2011. szept. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kzs ***** válasza:

Egyetértek Platypus válaszával, bár nem olvastam ki a kérdésből, hogy 40 literes lenne az akvárium.


De egy biztos: ha belegondolunk abba, hogy a vitorláshalnak a legfőbb ékessége a hatalmas úszói, akkor valóban nagy akváriumot igényel. Nem beszélve arról, hogy területvédők és párválaszók is, és ivadékkorukban nem is lehet megállapítani a nemüket.

Szóval 300 literbe el tudnék képzelni 4-et, de inkább 400 litert javasolnék. Ez utóbbiba simán mehet 6 db.


Tekintetbe véve, hogy a vitorláshalak magas testfelépítésűek, hínárféléket javasolnék: ezeket a növényeket ugyanis könnyű szétültetni úgy, hogy elegendő úszástér maradjon a halaknak.


A szűrő legyen az adott vízmennyiség 3x, de inkább 4x-e, és állandóan menjen. Ugyanígy a levegőztetőnek is mindig mennie kell.

2011. okt. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!