Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat tartsak?

Milyen halakat tartsak?

Figyelt kérdés

Van egy 30 literes és egy 16 literes akváriumom.

Idővel mind2őt szeretném használni,csak mivel úgy kaptam őket (kicsi ingyen,nagyobb 1000Ft-ért),szerintem nem ártana megerősíteni őket.Szóval első kérdésem az lenne h. ezt mivel tehetném meg?illetve ha üvegessel csináltatom az mennyire jó?hogy jövök ki olcsóbban?

Következő kérdésem hogy milyen halakat tartsak?Barátoméknál vannak Xifók,azokból biztos kapok 6-7 darabot.Ezek mellett milyen hal képes megélni?Mert ahogy tudom az sem mind1 h. a halak hogy jönnek ki egymással,illetve az akvárium mérete is döntő fontosságú.

Az állatkereskedésben kinéztem magamnak kis vitorlás halakat,illetve (bocsánat hogy így írom körbe,de nem tudom a nevét xD )ilyen kis féreg szerű,barnás-feketés kis izzéket,amik halakkal 1ütt voltak az akváriumba,és körbe-körbe úszkáltak...gondolom valami kis algaevő herkentyűk,de nagyon megtetszettek.(Ha valaki tudja miről zagyválhatok az írja le :D ).Ezek szerintetek megélnek a Xifóval?

Köszi a válaszokat,és bocsi h. hosszú lett! :)


2011. okt. 3. 17:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Az előző 79%os vagyok. Hát azért ha valaki ilyen kérdést tesz fel, ne csodálkozz rajta, ha "kezdőnek" adna kálaszt... Ezzel együtt úgy érzem, mindkét méretre megvalósítható opciókat választottam.

Ami a biológiai egyensúlyt illeti, mindenképpen érdemes regisztrálni az akvarista.hu-ra, és az ingyenes e-book.okat elolvasni. Azok sok dologra rávilágítanak.

Sok sikert! :)

2011. okt. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
köszike :)
2011. okt. 3. 19:01
 13/17 A kérdező kommentje:

az 1. csak annyit h. hol láttál te 20 cm-es xiphot?:D

legnagyobb egyed 12 cm

azért én is utánnanéztem párszor

2011. okt. 3. 19:16
 14/17 anonim ***** válasza:
csak az a gond hogy 12 cm is sok 30 literbe
2011. okt. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
barátoméknál 50 literes akva van,kb 30 vagy több hallal ... olyan ígan elélnek h. ihaj....
2011. okt. 3. 21:52
 16/17 A kérdező kommentje:
*vígan
2011. okt. 3. 21:52
 17/17 Platypus ***** válasza:
100%

Az ország tele van egész életüket rövid láncon tengető kutyákkal. Olyan vígan élnek, hogy ihaj, kérdezd csak meg, bármelyik tulajdonosa ezt fogja mondani. A szukák még kölykeznek is, mert a kanok szépen odatalálnak.


Szóval nem ilyen egyszerű megitélni a halaknál se. Egyes esetekben hihetetlen rossz körülmények között is képesek túlélni a halak, sőt szaporodni is. De ettől még vannak igényeik, amiket egy állatbarát embernek illene figyelembe venni, elvégre az akvárium egy hobbi és nem ipari vágóhíd. A xifó nagyra nő, de ami még ennél is fontosabb, hogy hatalmas az úszásigénye. 50 literben tartani állatkanzás, akkor is ha olyan szépem ficánkolnak benne.

2011. okt. 4. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!