Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehet kiírtani?

Hogy lehet kiírtani?

Figyelt kérdés

Van egy 50literes garnélás akváriumom, és abban nagyon elszaporodtak a maláj tornyos csigák.

Hogyan lehetne, ha nem is kiírtani, legalább a számukat csökkenteni úgy, hogy a garnéláknak ne legyen bajuk?


2011. okt. 5. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is sok csigám volt... Próbáltam a csiga csapdát is, de nem segített. Így maradt a kézi kiszedegetés...
2011. okt. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rakj be egy leforrázott salátalevelet és várj míg jó sok rámegy, aztán vedd ki. :) És ne etess túl, azért szaporodtak el annyira. Remélem a garnélákat is forrázott zöldségekkel eteted, ilyenkor valószínű a csigák is odamennek, olyankor vegyél ki amennyit csak tudsz.
2011. okt. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akarok malájcsigát.
2011. okt. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Na a csigákkal én mindig megszívtam. Kiirtani nem lehetett, mindig maradtak észrevétlen picik amik aztán újra elszaporodtak.

Maradt a végső megoldás, új talaj...

2011. okt. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én is szenvedtem a csigáktol, minden víz cserénél szűrő tisztitásnál szedegettem öket,de eredménytelenül.A növényeket semkimélték.Vettem 1csigaevő halat 650ft-ért 1honap alatt kiírtotta az összesett,legalábbis nem látom őket max üres házat.Nekem bevált a csigaevő hal.Most tápot eszik ő is.De a hal ikra sem éli tul.
2011. okt. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!