Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy tudom a hydrákat kiírtani?

Hogy tudom a hydrákat kiírtani?

Figyelt kérdés

Garnéláim vannak és ma vettem észre ,hogy nagyon sok hydra vagy micsoda van az akvárium falán.

Ezek a csalánozók 1-2mm nagyságúak fehér színűek. Hogy tudnám kiirtani őket ,hogy a garnéláimnak ne essen bajuk ?

*Egyébként ezek veszélyesek a garnéláimra(kisebbekre/nagyobbakra)???????


2010. jún. 24. 00:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Azt sajnos nemtudom, hogyan irthatod ki őket (talán próbáld lekaparni), de talán veszélyesek lehetnek (bár az iylen picik még csaknem)


"Táplálékuk akár több centiméter hosszúságú ebihalak, vízibolhák, férgek, halivadékok és rovarlárvák."

De gondolom ez nagyobbcskákra vonatkozik.

2010. jún. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezek picik remélem nem is lesznek nagyok. Szivaccsal simán lejönnek, csak félek mert a növényzeten is lehetnek. A garnélákat nagyon nem tudom kiszedni. Most született rengeteg. Szóval ha esetleg tud bárki valamilyen módszert amit a garnélák is túlélnek ÍRJON!
2010. jún. 24. 00:54
 3/8 anonim ***** válasza:
A hidra elég trükkös lény, mert ha szétszedet, szétkened, akkor 1 sejtből is regenerálódik 1 egyed. :) Ezt olyankor is eljátsza, ha nem tetszik neki a környezet (pl. túl hideg van), ilyenkor sejtjeire bomlik. Nem tudom, hogy lehet kiírtani, de szerintem amúgy nem nagyon árthatnak a garnéláidnak, sőt, talán tisztítják is a vizet, mert megfogják az apró (1mm-nél kisebb) állatokat.
2010. jún. 24. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha kirakod a privátod, segítek.
2010. jún. 24. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen bajom csak nekem nagyobbacskák voltak... Én azt csináltam kiszedtem az aprócska díszhalaimat és kiürítettemn az akváriumot és kifertőtlenítettem. Persze nem "speciális hidraírtó szerrel" mert nemtudom van e olyan utána hagytam száradni és jó forró vízzel kiöblítettem és vissza mindent. Ne szavazzatok le! :D Mert szerintem ez se egy h*lye ötlet. :)
2010. jún. 24. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
szerintem kiszedem a garnélákat, kiteszem a napra az akváriumot, kifőzöm a köveket és új életet kezdenek : D
2010. jún. 24. 12:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!Ugyan ez a gondom...:DGarnálás akvárium-pici fehér lények-és egy nagy adag jávai moha.lb a felét elfoglalja a 15literes akváriumomnak...Nem bántják a garnélákat,nem zavarja őket,még szaporodnak is a garnélák.Én csak kordában tudom tartani őket azzal jogy vízcserénél leszívom őket. A szétszedéssel az a baj hogy a növényedet ki kell ahoz dobni én meg kb 6-7 liter jávai mohát ki nem dobnék.Ki lehetne fertőtleníteni,de ha bennemarad garnéla abban is kárt tesz.A fertőtlenítés sós neomagnolos vízben történne utána tiszta vízbe átrakod éas a hidrák kijönnek a friss vízbe.Szoval ez nehéz ügy.Másik amit csináltam hogy ilyen csapdába egy darabvka szivet tettem amit kiáztattam elötte 1 óra alatt és este betettem villanyolltás után reggel kapcsolás elött kivettem a hidrákkal együtt.Amugy a cspda nm egy nagydnehézség:)

[link]

Én majd azt fogom csinálni ha elég garnélám lesz akkor veszek kis halakat és beteszem őket a garnélásba ők majd szépen megeszik.De a kisgarnélákat is megeszik azért várom meg hogy elég garnéla legyen:).De ha szerencsém van a kicsiket nem eszik meg:D.

2010. jún. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
vannak még hydráid? mert nagyon szívesen befogadnék belőlük! remélem budapesti vagy! :)
2016. jan. 3. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!