Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lett a plattimmal? SOS

Mi lett a plattimmal? SOS

Figyelt kérdés

Már reggel sem evett a többiekkel,aztán ma délután a terhes guppikat rakosgattam az ellető ketrecbe amikor észrevettem ,hogy néha fejjel lefelé van a plattim,néha magához tér és uszkál,és megint elengedi magát és fejreáll..

Aztán elővettem egy másik elkülőnítő ketrecet és oda beraktam,ugyanezt csinálta,és végül meghalt.. mi lehetett vele?:(


2011. okt. 6. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
29%
meg állt a szive!!!
2011. okt. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
chh...
2011. okt. 6. 14:58
 3/5 anonim ***** válasza:
A rossz vízminőség szokott ilyen problémákat okozni. Mekkora helyen mennyi halat tartasz? Milyen a szűrés? Milyen gyakoriak a részleges vízcserék?
2011. okt. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

120 literben 10 neon,5platti,10 guppi,mindíg 2 hét elteltével telepítettem be a különböző halakat,és vártam 3,5 hetet a halak betelepítésével.

heti 30% vízcsere(állott előkészített vízzel,néha multivitaminozom a halakat,

a szűrés jó,nem tudom pontosan milyen márka,de 0-24 órában megy..

2011. okt. 6. 16:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyelőre figyeld a többit, nem e kezdik el csinálni mások is. Ha nem, akkor végülis van ilyen, lehet gyengébb egyed köztük, és hát senki nem él örökké.

Ha mások is elkezdik csinálni, akkor viszont mégsincs annyira rendben minden, ahogy leírtad. leggyakrabban mérgezés okoz ilyen egyensúlyzavarokat, meg előrebukásokat. Pl. nitrát mérgezés, az elégtelen szűrés miatt. (jó lenne tudni a pontos tipust)

Esetleg ha ritkán vannak ilyen rejtélyes 1-1 db fura elhullások, nem árt egy pár napos/hetes aktívszenes szűrés.

2011. okt. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!