Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Póráz nélküli séta? Ha meglát...

Póráz nélküli séta? Ha meglát egy kutyát semmi nem akadályozza meg, hogy odarohanjon játszani. Ötletek? Nem gondolom, hogy ez garantáltan biztonságos dolog.

Figyelt kérdés

Kiskutyám imád játszani idegen kutyákkal. Ha szabadon van mindig szalad, hogy üdvözölje a másik kutyát, aki mondjuk pórázon sétál. Jobban örülnék, ha ilyenkor vissza jönne, ha hívnám mert félek, hogy mi van akkor, ha a pórázon sétáló kutya "harapós". Persze akkor nem izgulok, ha úgy megy szabadon a kutya (nem kóbor) ha a gazdája közelben van, mert tudom, hogy azért engedte el a kutyáját, mert felelősséget vállal érte, ha összemarakodni egy másikkal. Én is így engedem el az enyém, csak, hogy kistestű a kutyám, és féltem. LÉNYEGE: visszahívás megtanítása. Ha kiszökik, rászólok és már kúszik is befelé.



Ötlet?


2011. szept. 9. 17:57
 1/6 A kérdező kommentje:
bocs a hibákért
2011. szept. 9. 18:00
 2/6 anonim ***** válasza:
21%
ugye tudod ha a rendőr meglátja a kutyát póráz nélkül azonnal megbüntet 50 ezer forintra?
2011. szept. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagy tévedésben vagy ha azt hiszed,hogy a kutya nem harap,és nem támad,mert póráz nélkül sétál a gazdija mellett.AZ én kutyám nem harapós,de volt hogy felállt a szőr a hátán,és ha póráz nélkül lett volna támadott volna egy másik kutyára.Az ok: hogy tüzelési időszak volt,és a kanok ilyenkor másképp viselkednek.

A kiskutyádat otthon tanítsd meg a lábhoz kifejezésre.Amíg nem megy neki,és nem engedelmeskedik addig használd a pórázt.A szomszédom kiskutyáját kis híján széttépte egy olyan kutya amelyik alapjáratban egy tündéri szelíd állat..

2011. szept. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
első: ja meg volt itt egerben egy kutyás bemutató a kék lámpások napja alkalmából. Volt egy rendőr kutya jól kiképzett követte gazdája utasításait. Mondta a rendőr a kutyának, hogy ülj majd arrébb ment pár méterre. A kutya meglátott egy másik kutyát: fület felhegyezve, szem fokuszál (eközben a rendőr hívná magához de a kutya az 3 szor végig gondolta, hoyg támadjon-e vagy sem)
2011. szept. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És mi van, ha a kérdező kijelölt kutyafuttatón sétáltatja a kutyáját póráz nélkül? Nem tudhatjuk! Akkor nem büntetik meg!
2011. szept. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
dunaparton sétáltatom, ahol rengetegen mások is. és nem azt mondtam, hogy nem harap, hanem azt ha az jön neki az enyémnek akk az az ő felelőségük. én csak olyan helyen engedem el az enyém ahol nincs kutya, vagy néha 1-2.
2011. szept. 9. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!