Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Két hete volt darakór kezelésü...

Két hete volt darakór kezelésünk. Egy újabbnál mi a helyes eljárási mód?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagy a gondom, mert másfél hete volt a Parakilles kezelés (két tubus, hat nap alatt), és most a kislány mollyn látom szétterjedve, néhol tüskeszerűen kiállva (de még a szemén is)a darakór jeleit. Lehet, hogy mivel a másik nőstény állandóan kergette, ettől ideges. Vagy az új növények hozták be? Mit tanácsoltok? Újra hat napos kezelést? Még egy kérdés, mivel ezidáig kezelés alatt voltak, új lakókat nem telepítettem. Ezért a neonok még csak hárman vannak. De egyikőjüket állandóan kiközösítik. Vajon miért?

Előre is köszönöm a segítséget: Klara


2011. jan. 22. 13:52
 1/5 gfero ***** válasza:
szerintem azért közösítik ki mert érzik rajta hogy beteg vagy le van gyengülve.1 tubus 50litere tettél,hőfokot fölvitted 28-29 fokra .új halakat ne telepíts ameddig nem gyógyulnak meg a halaid .új növénnyel is be tudsz cipelni mindenféle betegséget
2011. jan. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Meg kellene előzni a betegséget.

Hány literes akvárium? Milyen halak vannak benne? Miből, mennyi?

A neonokból kb. 8-10 db a minimum, ezért csinálják ezt. Nem érzik magukat biztonságban, koncentrálódik a figyelmük, zavartan viselkednek, stb. Valószínűleg ők is visszaesnek majd, ha így marad a helyzet.

2011. jan. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen,a kezelés miatt nem telepítettünk több halat eddig. Kezdők lévén csak később tudtam meg, hogy a neon csapathal. Rajtuk kívül van két hím guppi, két nőstény molly, és egy algaevő.Annyira igyekeztem, hogy jól érezzék magukat...újabb kezelés a megoldás?
2011. jan. 22. 15:49
 4/5 gfero ***** válasza:
igen a kezelést folytatni kel .3napig 1 tubus 50liter vízhez 3 nap után 50%vízcsere újból teszel bele gyógyszert és még 3 nap kezelés ,közben ne etesd őket és a világítást is szüntesd meg.a hőfokot tekerd 29 fokra a levegőztető menjen rendesen ilyenkor erős szűrésre van szükség .tegyél 1 kanál sima asztali sót 10 liter vízhez .miután meggyógyultak a halak rendesen össze kellene állítani a halállományt de ara majd külön kitérünk .hány literes aksid van ?
2011. jan. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gfero ***** válasza:
a kezelés végén csinálj még egy 50%vízcserét ,jó lenne ha aktív szenes szűrőd lenne mivel a kezelés végen az rendesen leköti a gyógyszer maradványt .kezelés közben nem szabad használni
2011. jan. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!